Trwa ładowanie...

Akcja ratunkowa w "Zofiówce". Psy podjęły trop

Nowe doniesienia z kopalni "Zofiówka". Ratownikom udało się obniżyć lustro wody o ok. 60 cm. Co więcej, do akcji przystąpił pies, który podjął dwa tropy w miejscu rozlewiska. Ratownicy spenetrowali te kierunki, ale jak dotąd nikogo nie znaleziono.
Share
Ratownicy walczą z czasem w "Zofiówce"
Ratownicy walczą z czasem w "Zofiówce"Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d4k0b5o

- Psy znalazły dwa ślady. W tych miejscach ratownicy rozpoczęli penetrację. Jak na razie nikogo nie znaleziono - powiedział podczas południowej konferencji prasowej prezes JSW, Daniel Ozon.

Warto przypomnieć, że w środę do "Zofiówki" przyjechało wojsko z urządzeniami elektrycznymi. - Ze względu na metan wykluczyło to ich działanie w akcji ratunkowej - wytłumaczył prezes JSW. Sprzęt pozostaje w pogotowiu.

d4k0b5o

Akcję ratowników utrudnia również woda, którą należy wypompować, by dotrzeć do uwięzionych górników.

– Przewidujemy, że w godzinach nocnych uda nam się wypompować wodę z rozlewiska – mówił Daniel Ozon. – Nurkowie są w pogotowiu i udało nam się zainstalować wszystkie pompy. Dzięki pracy pomp udało nam się obniżyć lustro wody o 60 centymetrów. Pod wodą są różne urządzenia, które mogą stanowić zagrożenie dla prac podwodnych, dlatego staramy się w pierwszej kolejności wypompowywać wodę – dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k0b5o

Podziel się opinią

Share
d4k0b5o
d4k0b5o
Więcej tematów