Trwa ładowanie...
d4fwtul

AI: celem Izraela jest ukaranie Palestyńczyków

Amnesty International alarmuje, że w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej łamane są prawa człowieka.
W opublikowanym raporcie Amnesty wyraziła zaniepokojenie, że dziesiątki Palestyńczyków, którzy nie stanowili zagrożenia dla życia innych ludzi, zostało zabitych podczas izraelskich akcji na Zachodnim Brzegu Jordanu. Według organizacji, postępowanie armii izraelskiej wskazuje, iż celem ofensywy jest zbiorowe ukaranie wszystkich Palestyńczyków.

d4fwtul
d4fwtul

Przebywająca na terenach palestyńskich działaczka Amnesty International Kathleen Kavannagh powiedziała, że w okupowanych miastach, zwłaszcza w obozie dla uchodźców w Dżeninie, żołnierze izraelscy strzelali do cywili palestyńskich oraz rabowali i podpalali domy mieszkańców Dżeninu.

Kavannagh powiedziała, że - według informacji, które docierają do Amnesty International - żołnierze izraelscy stosują wobec aresztowanych przemoc, a nawet tortury. Przebywający w wiezieniach Palestyńczycy są pozbawieni pomocy medycznej oraz kontaktu z prawnikami i organizacjami humanitarnymi. Zła jest także sytuacja sanitarna w aresztach.

Według Kavannagh międzynarodowa społeczność powinna wymóc na władzach Izraela zezwolenie dla organizacji humanitarnych na udzielanie pomocy Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Specjalna wysłanniczka Amnesty International w Palestynie domaga się, aby międzynarodowi obserwatorzy zostali dopuszczeni na tereny okupowane w celu potwierdzenia doniesień o łamaniu praw człowieka przez Izrael. (aka)

d4fwtul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwtul
Więcej tematów