Trwa ładowanie...
d5jzm0c

Afera w krakowskim sądzie. CBA zatrzymało kolejne osoby

CBA zatrzymało kolejnych 10 osób w sprawie korupcji w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. To m.in. byli i obecni dyrektorzy podkrakowskich sądów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymane osoby trafią do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie
Zatrzymane osoby trafią do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie (PAP)
d5jzm0c

Według tvp.info, które jako pierwsze podało taką informację, są to m.in. byli i obecni dyrektorzy podkrakowskich sądów. Prokurator generalny - minister sprawiedliwości potwierdził informację o zatrzymaniach na antenie radiowej "Trójki". - CBA prowadzi duże śledztwo w tej sprawie. Utworzył się układ, który żerował na polskim sądownictwie. Ludzie rozporządzający majątkiem wykorzystywali go do celów nie mających nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości; dotyczy to dziesiątków milionów zł. Szacunki mówią o 30 mln zł, ale to mogą być większe kwoty – skomentował Zbigniew Ziobro.

CBA zatrzymało w sprawie korupcji b. Dyrektorów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Sądu Okręgowego w Kielcach i 8 obecnych dyrektorów różnych sądów w apelacji krakowskiej – poinformował na Twitterze Maciej Wąski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową Piotr Kaczorek z CBA, wszyscy zatrzymani trafią do prowadzącej śledztwo Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie i tam zostaną im przedstawione zarzuty.

d5jzm0c

Według Prokuratury Krajowej, podejrzane osoby wystawiał na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie fikcyjne faktury VAT i inne dokumenty poświadczające rzekome wykonanie zleceń na rzecz tego sądu w celu uzyskania nienależnych środków pieniężnych. Miały to być szkolenia i remonty, których nie wykonywano.

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano łącznie 16 osób, m.in. dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzeja P., główną księgową SA w Krakowie Martę K., dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. oraz dwie osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, które miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz sądu - Katarzyna N. i Jarosław T. Osiem osób zostało aresztowanych.

d5jzm0c

Podziel się opinią

Share

d5jzm0c

d5jzm0c
Więcej tematów