Trwa ładowanie...

"Oszustwo", "trzeba brnąć". Wyciekło nowe nagranie z ludźmi Ziobry

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. TVP Info ujawniło kolejne nagranie z rozmów między urzędnikiem Ministerstwa Sprawiedliwości Tomaszem Mrazem, a Marcinem Romanowskim. Mowa jest o problemach z dofinansowaniem dla fundacji Profeto. Wiceminister zaleca, by "brnąć w to" i "zrobić wszystko, by to skończyć". Pomija argumenty o możliwych nieprawidłowościach.

Afera z ziobrystami, wyciekło nowe nagranie. "Trzeba brnąć"Afera z ziobrystami, wyciekło nowe nagranie. "Trzeba brnąć"Źródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło
d24so26
d24so26

Były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz nagrywał polityków Suwerennej Polski oraz prokuratorów. Jak poinformował Onet, nagrań ma być aż 50 godzin. TVP Info ujawnia kolejne z nich, gdzie słychać, jak Mraz rozmawia z wiceministrem sprawiedliwości Romanowskim.

Dyskusja dotyczy dofinansowania dla fundacji Profeto ks. Michała O., który został zatrzymany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Afera w Funduszu Sprawiedliwości. Padło kolejne nazwisko

"To chyba jest bańka"

- Ja nie wiem, ile powiedział ci ksiądz z Profeto, ale oni w grudniu zafakturowali wykonanie robót - mówi Mraz. - I on mi mówi, że jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę... Nie wiem, tutaj jest oszustwo i jest poświadczenie nieprawdy, a KAS zrobił zdjęcia - dodaje.

d24so26

Romanowski odpowiada, że "to nie na szczęście na razie nasz problem", a "do końca kwietnia wszystko będzie zrobione".

- Nawet jeżeli trafi to do nas w przyszłym tygodniu, za dwa tygodnie, zanim podejmiemy jakieś realne działania, no to i tak przyjdziemy, to wszystko będzie zrobione - mówi.

Mraz mówi, że "środki, które miały być wydane w grudniu, zostały wydane w grudniu, ale nie zostało zrealizowane to" i płatności przeniesiono na drugi rok.

- Tego jest bańka. Ta bańka powinna być do zwrotu - stwierdza. Dodaje, że to dlatego, gdyż środki były wydatkowane "niezgodnie z umową".

- Dali nam informację, że to, co miało być zafakturowane, zostało wykonane, że oni to odebrali, że wszystko gra. Natomiast to będzie dopiero w kwietniu, więc w takim wypadku to powinno być zwracane - mówi Mraz.

d24so26

Dyrektor departamentu zastanawia się, czy dobrym pomysłem jest "dosypywanie im (Profeto) kasy". Stwierdza, że gdy sprawa wyjdzie na jaw, wówczas przeciwnicy fundacji będą mieć "prawdziwe argumenty".

Romanowski pyta, o jakiej kwocie w ogóle mowa. - On chciał... no dwa miliony. (...). Na ten rok - odpowiada Mraz.

Romanowski: trzeba brnąć w to

- Powiedzmy sobie szczerze. W tym momencie to nie ma żadnego znaczenia ani merytorycznego, ani medialnego. Merytorycznego i tak nie ma, bo zrobimy to tylko wtedy, kiedy jest zasadne - mówi Romanowski. Stwierdza, że terminowanie umowy nie wchodzi w grę, bo byłaby to "katastrofa".

d24so26

- Obawiam się, że większa katastrofa będzie, jeżeli my nic nie zareagujemy. Jak to ani nie powstanie i on jeszcze będzie miał zarzuty - mówi Mraz.

Romanowski mówi, że "wszyscy tak robią". - Tylko bańkę będą musieli zwrócić. My im dosypujemy dwa razy w roku, a oni obracają bańkę - odpowiada Mraz.

Wiceminister mówi, że trzeba z tym "skończyć". - Nawet już teraz dosypmy im. I jeszcze wyjdziemy na tym jako ci, którzy są ci źli, bo są stanowczy (niewyraźne). No co innego możemy zrobić? - pyta.

d24so26

- Posypać głowę popiołem, terminować to i zrobić damage control w momencie, w którym jeszcze obrażenia są mniejsze - odpowiada Mraz.

Romanowski z kolei mówi, że "trzeba brnąć w to", by "to skończyć". - Inna sprawa, co się będzie działo po skończeniu - mówi.

Czytaj więcej:

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24so26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24so26
Więcej tematów