Trwa ładowanie...

Afera na WUM-ie. Wiemy, kiedy skończy się kontrola

Afera szczepionkowa na WUM-ie wybuchła pod koniec grudnia. Wtedy studenci uczelni poinformowali, że grupa aktorów oraz celebrytów przyjęła szczepionkę na COVID-19 poza kolejnością. Kontrolę w tej sprawie zlecił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Piotr Müller przekazał w TVP 1, że opinia publiczna w poniedziałek pozna raport NFZ w tej sprawie.
Share
Afera szczepionkowa na WUM-ie
Afera szczepionkowa na WUM-ieŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d31kond

Po wybuchu afery szczepionkowej na WUM-ie Adam Niedzielski zlecił kontrolę ws. szczepień spoza grupy zero. Trwała ona od poniedziałku do piątku. W poniedziałek, 11 stycznia, w trakcie specjalnej konferencji prasowej, na której głos zabierze minister zdrowia, opinia publiczna ma poznać szczegóły raportu Narodowego Funduszu Zdrowia.

WUM. W poniedziałek raport z kontroli

Co wynika z raportu? Kto jest odpowiedzialny za nieprawidłowości? Na te pytania mają odpowiedzieć wyniki kontroli na WUM-ie. Raport zostanie przedstawiony w poniedziałek. Aktualnie doszło do dwóch dymisji na WUM-ie.

d31kond

Po aferze szczepionkowej na WUM-ie odwołano prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dr. n. med. Ewę Trzeplę. O swojej dymisji sama zadecydowała także kanclerz Małgorzata Rejnik.

W piątek za nieprawidłowości związane z organizacją szczepień przeciwko COVID-19 na WUM-ie przeprosił w liście otwartym prof. Zbigniew Gaciong. Rektor WUM dodał, że czuje się odpowiedzialny za to, co się stało.

W poniedziałek, 5 stycznia, minister zdrowia przekazał na konferencji prasowej, że "szczepienia aktorów" odbyło się z dużym wyprzedzeniem. Szef resortu zdrowia poinformował także o karze dla WUM w wysokości 250 tys. zł. Niedzielski podkreślił jednak, ze ta kwota może wzrosnąć. W poniedziałek, 11 stycznia, dowiemy się, czy jest to ostateczna decyzja Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz też: Szczepionka na COVID-19. Leszek Miller zdradził, jak się czuje po szczepieniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31kond

Podziel się opinią

Share
d31kond
d31kond
Więcej tematów