Trwa ładowanie...
d4i3l2i

Afera Mariana Banasia. Jarosław Gowin: ten wybór to błąd

- Wybór pana prezesa Banasia był naszym błędem. Zrobimy wszystko, żeby ten błąd naprawić. - przyznał w środę wicepremier Jarosław Gowin. To już nie pierwsza taka wypowiedź polityka Porozumienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin (zdj. arch.)
Wicepremier Jarosław Gowin (zdj. arch.) (PAP, Fot: PAP/Rafał Guz)
d4i3l2i

-Byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK. Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem gry politycznej - ogłosił w środę Marian Banaś. Urzędnik dodał, że "został powołany na stanowisko z zachowaniem wszystkich procedur".

Do sprawy odniósł się wicepremier Jarosław Gowin. - Powiem otwarcie: wybór pana prezesa Banasia był naszym błędem. Zrobimy wszystko, żeby ten błąd naprawić. Tego wymaga interes Polski, interes państwa - przyznał w rozmowie z dziennikarzami polityk w Katowicach. To już nie pierwsza tak krytyczna opinia Gowina.

- Coraz częściej zastanawiam się, kim jest Marian Banaś; na pewno jest innym człowiekiem, niż myślałem - mówił pod koniec października w rozmowie z TVN24.

d4i3l2i

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

Przypomnijmy: prezes Najwyższej Izby Kontroli, jak twierdzą twórcy głośnego reportażu Superwizjera, miał manipulować swoim oświadczeniem majątkowym. Chodzi m.in. o dochody, jakie osiąga z wynajmu kamienicy w Krakowie. Działa tam hotel "na godziny".

Do tych zarzutów odniósł się sam Marian Banaś. Na sejmowej komisji ds. kontroli państwowej tłumaczył, że takich miejsc w stolicy Małopolski jest mnóstwo, a służą m.in., by "odpocząć po podróży".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: salon24.pl

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów