Trwa ładowanie...

Afera Mariana Banasia. Michał Szczerba (PO): będziemy wnioskować o następną komisję

- Będziemy domagać się następnego posiedzenia komisji, na którym prezes NIK Marian Banaś odpowie na nasze pytania - zapowiada Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. Komisja ds. Kontroli Państwowej zajmowała się wnioskami o powołanie dwóch wiceprezesów NIK, a prezes Banaś nie odpowiedział na większość pytania posłów.
Share
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś podczas posiedzenia Sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś podczas posiedzenia Sejmowej Komisji ds. Kontroli PaństwowejŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d14k5vn

Po zakończeniu posiedzenia Komisji ds. Kontroli Państwowej posłowie opozycji zażądali od marszałek Sejmu Elżbiety Witek, aby nie akceptowała rekomendacji kandydatów na wiceszefów NIK. - To dalszy proces ośmieszania Sejmu. Prezes Banaś nie odpowiedział na żadne pytania, a atakował głównie niezależnych dziennikarzy - mówił poseł PO Robert Kropiwnicki.

- Pan prezes Banaś po prostu uciekł z Sejmu. Uciekł przed pytaniami - powiedział inny parlamentarzysta Sławomir Nitras., który w podobny sposób komentował działania obozu Jarosława Kaczyńskiego już podczas obrad komisji. -

To, co się dzisiaj stało, pozwala nam postawić tezę, że doszło do dealu. PiS przez zastępców szefa zyskuje kontrolę nad NIK, a w zamian chroni Mariana Banasia - stwierdził Nitras.

d14k5vn

Beata Szydło zdziwiona wpisem swojego wiceministra. Reakcja Bartłomieja Sienkiewicza

Michał Szczerba zapowiedział, że PO będzie domagać się następnego posiedzenia komisji, na którym prezes NIK Marian Banaś odpowie na pytania. - To gorsząca scena, kiedy Marian Banaś nie odpowiada na pytania, ale odczytuje oświadczenie z kartki - mówił Szczerba podczas spotkania z dziennikarzami.

d14k5vn

Zdaniem posłów PO premier powinien odtajnić raport CBA ws. Mariana Banasia

"Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa". Banaś przemówił

- Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa - powiedział szef NIK Marian Banaś podczas komisji ds. kontroli państwowej. - Nigdy nie złamałem prawa - zapewnił.

Komisja była pierwszą od czasu wybuchu afery okazją, kiedy posłowie mogli zadać pytania prezesowi NIK.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14k5vn

Podziel się opinią

Share
d14k5vn
d14k5vn
Więcej tematów