Trwa ładowanie...
d3dt2fa
Adam Michnik dla WP: gratuluję Jarosławowi Kaczyńskiemu Stanisława Piotrowicza

Adam Michnik dla WP: gratuluję Jarosławowi Kaczyńskiemu Stanisława Piotrowicza

- Kretyn, co ja mogę tutaj więcej powiedzieć - tak Adam Michnik w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo nazwał Stanisława Piotrowicza, który stwierdził, że słowa Billa Clintona o Polsce wynikają z tego, iż czyta on "Gazetę Wyborczą". - Gratuluję Jarosławowi Kaczyńskiemu takiego wspaniałego intelektualnego nabytku jak prokurator Piotrowicz - dodał.
Share
d3dt2fa

W wystąpieniu w New Jersey były amerykański prezydent Bill Clinton ocenił, że Polska i Węgry, które "nie byłyby wolne" bez udziału USA, uznały, że "z demokracją jest za dużo kłopotu". - Chcą przywództwa w stylu Putina - oznajmił. - Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka; czy czegoś to nie przypomina? - pytał Clinton zgromadzonych, czyniąc aluzję do ksenofobicznych propozycji Donalda Trumpa, który stara się o prezydencką nominację Republikanów.

- Mateusz Morawiecki, którego pan chwalił, powiedział, że wybór między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem to wybór jak między dżumą a cholerą - przypomniał prowadzący program Sławomir Sierakowski.

d3dt2fa

- To oznacza, że popełniłem kolejny błąd w życiu, wypowiadając się o Mateuszu Morawieckim przesadnie dobrze. Jeżeli on uważa, że taki jest wybór między Trumpem a Hillary, tzn. że albo on udaje idiotę, albo jest idiotą. Tam już były osiągnięcia - któryś z polityków PiS powiedział, że McCain to jest amerykański lewak. Ich kompetencja chwilami zwala z nóg - stwierdził Michnik.

- Czy takie słowa o Clintonie, McCainie - to może mieć wpływ na Szczyt NATO? - pytał Sierakowski.

- Mam nadzieję, że nie, ale wykluczyć tego w 100 proc. niepodobna. Dlatego, że pomysł pani premier Szydło, że Clinton ma ją przepraszać, mnie się wydaje troszeczkę księżycowy. Wydaje się, że troszeczkę nie wie, w jakim świecie żyje - powiedział Michnik.

Obejrzyj całą rozmowę Sławomira Sierakowskiego z Adamem Michnikiem w #dziejesienazywo:

d3dt2fa

Podziel się opinią

Share
d3dt2fa
d3dt2fa
Więcej tematów