Trwa ładowanie...
d1phugs

Adam Bielan: To na spotkania z Andrzejem Dudą przychodziło najwięcej ludzi

Rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan przekonuje, że to Andrzej Duda najmocniej ze wszystkich kandydatów odczuwa brak możliwości spotkań z wyborcami. Polityk ocenia, że odkładanie wyborów zniszczy stabilność polityczną w kraju, więc powinny się one odbyć, jeśli będzie taka możliwość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan zabiera głos.
Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan zabiera głos. (PAP)
d1phugs

Wybory prezydenckie 2020 planowane są na maj. Trwa debata, czy w związku z epidemią koronawirusa, zorganizowanie głosowania będzie w ogóle możliwe.

- Warunkiem walki z epidemią, potem ze skutkami tej epidemii, czyli kryzysem gospodarczym, będzie stabilność polityczna. Odkładanie wyborów i przedłużanie kadencji obecnego prezydenta tę stabilność zniszczą. Jeśli wybory będą mogły być przeprowadzone, to należy je przeprowadzić 10 maja - ocenił w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Adam Bielan.

d1phugs

Polityk PiS przyznał, że jako rzecznik sztabu, zupełnie inaczej wyobrażał sobie i planował kampanię wyborczą. Jego priorytetem było zaangażowanie w objazdy dudabusem i kontynuacja regularnych spotkań głowy państwa z obywatelami. Adam Bielan przypomniał, że Andrzej Duda dużo jeździł po Polsce zarówno w kampanii sprzed 5 lat, jak i w czasie prezydentury.

- Dlatego odejście od tej formuły było dla nas bardzo bolesne, dla samego prezydenta i dla naszego sztabu. To na spotkania z Andrzejem Dudą przychodziło najwięcej ludzi. Ale oczywiście od kampanii ważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Byliśmy jednym z pierwszych sztabów, które zapowiedziały zawieszenie tego rodzaju spotkań - przypomniał.

Adam Bielan ocenił, że ciężko przewidzieć, co przyniosą kolejne tygodnie i miesiące. - Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce. Czekamy na pozytywne efekty dość zdecydowanych działań wprowadzonych przez rząd - zaznaczył.

d1phugs

Zobacz też: Stanisław Karczewski broni prezydenta. "Kandydatom opozycji brakuje wyobraźni"

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1phugs

Podziel się opinią

Share

d1phugs

d1phugs
Więcej tematów