Trwa ładowanie...
d3dh1vz

Abp. Wojciech Polak składa deklarację ws. strajku nauczycieli

Jeżeli prośba będzie z obydwu stron sporu, to myślę, Kościół mógłby pełnić rolę mediatora w sporze nauczycieli ze stroną rządową - zadeklarował prymas Polski abp Wojciech Polak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Wojciech Polak wystosował też apel do nauczycieli
Abp Wojciech Polak wystosował też apel do nauczycieli (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d3dh1vz

Słowa prymasa padły na antenie RMF24. Abp Wojciech Polak odniósł się do sugestii, że podczas obrad potrzebny może być mediator i być może najlepszą osobą byłby ktoś z episkopatu.

- Zawsze odpowiadamy, że strony muszą o takiego mediatora poprosić - stwierdził abp Polak. Wskazał jednak, że jeśli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to Kościół mógłby pełnić taką rolę.

- Jeżeli taka wola, czy taki głos będzie, myślę, że będzie on poważnie rozważony - powiedział prymas. - Chociaż nie wiem, czy akurat w sporze tak konkretnym, który dotyczy kwestii płacowej, dotyczącej sytuacji szkolnictwa dzisiaj - zaznaczył.

d3dh1vz

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Szef KPRM Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Abp Wojciech Polak zaapelował też do nauczycieli, aby przeżyli święta w "dużym pokoju" i aby "uspokoili swoje serca". - Niedobrze się dzieje, jeśli samo środowisko, tzn. ludzie, którzy żyją w jednej wspólnocie szkolnej, którzy mają swoją historię (…), którzy są koleżankami, kolegami z pracy, często przyjaciółmi, ulegają podziałowi i ulegają takiej rzeczywistości, w której rosną mury - stwierdził.

Okrągły stół. Znamy szczegóły

Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach trwa od 8 kwietnia. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności.

d3dh1vz

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło zaprosili w czwartek reprezentacje rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycji na rozmowy na temat oświaty w ramach "okrągłego stołu", który ma się odbyć 26 kwietnia o godz. 12 na Stadionie Narodowym.

O szczegółach mówił w piątek w programie "Tłit" szef KPRM Michał Dworczyk. Zdradził, że w czwartek zaczęły wychodzić zaproszenia z Kancelarii. Są skierowane również do liderów opozycji.

Zobacz także: Okrągły stół ws. edukacji na Stadionie Narodowym. Minister zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dh1vz

Podziel się opinią

Share
d3dh1vz
d3dh1vz
Więcej tematów