Trwa ładowanie...
d48vy3q

Abp Stanisław Gądecki na czele KEP. Został wybrany na drugą kadencję

Abp Stanisław Gądecki został ponownie wybrany na przewodniczącego KEP przez biskupów obradujących na 382. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Jego zastępcą został abp Marek Jędraszewski. Duchowni zostali wyłonieni już w pierwszym głosowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Stanisław Gądecki został ponownie przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski
Abp Stanisław Gądecki został ponownie przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski (Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
d48vy3q

Abp Stanisław Gądecki został w czwartek wybrany na 5-letnią kadencję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - podaje Katolicka Agencja Informacyjny. Duchowny święcenia kapłańskie przyjął w 1973 r. W 1992 r. KEP mianował abp Gądeckiego wiceszefem. Dwa lata później został przewodniczącym KEP do Dialogu z Judaizmem. Po reformie struktur Episkopatu Polski pełnił funkcję szefa ds. Dialogu Religijnego.

W 2002 r. duchowny wszedł w skład Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. W latach 2006-2016 abp Gądecki pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP. W latach 2009-2014 był też członkiem Komisji Wspólnej Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski. Metropolita poznański po raz pierwszy przewodniczącym KEP został w 2014 r. Teraz wybrano go ponownie.

d48vy3q

Abp Stanisław Gądecki i abp Marek Jędraszewski ponownie na czele KEP

Jego zastępcą, także przez drugą kadencję, pozostanie abp Marek Jędraszewski. Duchowni na swoje stanowiska zostali wybrani w pierwszym głosowaniu. Czwartek jest ostatnim dniem 382. Zebrania Plenarnego KEP. Podczas dwóch dni rozmów poruszono m.in. temat ochrony osób małoletnich. Abp Gądecki podzielił się z biskupami wnioskami ze spotkania z osobami pokrzywdzonymi przez nadużycia seksualne ze strony duchownych.

Zobacz także: Sekielski uwiecznił obalenie pomnika ks. Jankowskiego. Niektórzy mówili o ustawce

Źródło: ekai.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48vy3q

Podziel się opinią

Share

d48vy3q

d48vy3q
Więcej tematów