Trwa ładowanie...

Karta LGBT: Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Karty. Które rozwiązania budzą prawne i etyczne wątpliwości Kościoła?

Karta LGBT: Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Karty. Biskupi mówią o ochronie dzieci przed demoralizacją i apelują o wycofanie budzących wątpliwości Kościoła rozwiązań.

Karta LGBT: Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Karty. Które rozwiązania budzą prawne i etyczne wątpliwości Kościoła?Źródło: iStock.com
d4lfb68
d4lfb68

Karta LGBT – Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski

Przypominamy, że w połowie lutego prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podpisał tzw. deklarację LGBT+. Zaproponowano w niej, między innymi wprowadzenie zgodnej ze standardami i wytycznymi WHO, edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole. Głos w sprawie dokumentu zabrali biskupi, uczestniczący w 382. Zebraniu Plenarnym KEP w Warszawie. Ich zdaniem, zgodnie z konstytucją RP, każdy ma prawo żądać ochrony dziecka przed demoralizacją, a Karta LGBT zawiera wiele budzących wątpliwości rozwiązań.

Karta LGBT – Biskupi o ochronie dzieci przed demoralizacją

Jak możemy przeczytać w przekazanym w środę PAP stanowisku biskupów, wzniesiono apel o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań, zawartych w Karcie LGBT. Zaznaczyli, że u podstaw ich stanowiska nie stoi brak szacunku do należących do tej społeczności osób, ale troska o wspólne dobro całego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem praw rodziców i dzieci. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż kościół nie używa nawet nazwy LGBT, ponieważ jest „niezgoda z chrześcijańską wizją człowieka”. W opinii episkopatu możemy przeczytać, że karta LGBT proponuje „szereg działań o charakterze promującym środowiska homoseksualne bądź inicjatywy stygmatyzujące w wymiarach społecznych osoby wyznające inny światopogląd lub religię”. Ich zdaniem wprowadzenie podobnych postulatów mogłoby także skutkować ograniczeniem wszystkich praw obywateli (w tym nauczycieli i pracowników administracji samorządowej), którzy nie chcieliby brać czynnego udziału w takiej formie edukacji dzieci i młodzieży.

d4lfb68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lfb68
Więcej tematów