Trwa ładowanie...

Raport o pedofilii w Kościele powstanie po sporym opóźnieniu. Jest data

We wtorek rozpoczęło się 382. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jednym z tematów ma być ochrona małoletnich. Znana jest również data opublikowania danych statystycznych dotyczących problemu pedofilii w Kościele.
Share
Ks. Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że dane o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez duchownych są opracowywane
Ks. Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że dane o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez duchownych są opracowywaneŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2angae

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie w dniach 12-14 marca. Spotkanie jest połączone z 6. rocznicą wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Tematami zgromadzenia będzie 100-lecie KEP, 100-lecie przywrócenia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Stolicą Apostolską, a także ochrona osób małoletnich.

Podczas obrad przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, podzieli się z biskupami wnioskami ze spotkania z osobami pokrzywdzonymi przez nadużycia seksualne ze strony duchownych. Z kolei jego zastępca abp Marek Jędraszewski oraz sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński zdadzą relację ze szczytu ws. ochrony osób małoletnich, który odbył się w lutym w Rzymie. Omówione zostaną również działania związane z ochroną dzieci i młodzieży w Kościele.

d2angae

Podczas konferencji prasowej ks. Paweł Rytel-Andrianik odpowiedział też na pytania o raport dotyczący pedofilii w Kościele. Jak zaznaczył, mowa tutaj o danych statystycznych poruszających problem, które są obecnie opracowywane. Ich prezentacja nastąpi 14 marca, na specjalnej konferencji prasowej po Zebraniu Plenarnym KEP. Początkowo dokument miał zostać opublikowany z końcem listopada.

Zobacz także: Kaczyński na konwencji o tym, że PiS ochroni polskie rodziny. Mówi o „seksualizacji dzieci”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2angae

Podziel się opinią

Share
d2angae
d2angae
Więcej tematów