Trwa ładowanie...

Abp Nycz: nie ma innego zbawienia, jak przez świętość

Nie ma innego zbawienia, jak tylko przez świętość - powiedział metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy świętej, odprawionej w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach.

Abp Nycz: nie ma innego zbawienia, jak przez świętośćŹródło: PAP
d862qdn

Arcybiskup wezwał jednocześnie, abyśmy szli drogą świętości, byśmy kiedyś mogli dołączyć do grona zbawionych. - Jesteśmy powołani do świętości, jesteśmy powołani do nieba, ponieważ jesteśmy stworzeni przez Boga po to, by po przyjściu na ten świat zostawić po sobie trwały ślad, a przede wszystkim ślad miłości uczynionej i dojść do tego miejsca, do którego zaprasza nas Pan Bóg - mówił metropolita.

Abp Nycz przestrzegał również przed tym, aby będąc w wirze współczesności świata, nie mówić sobie i innym, że "nie mamy czasu na to, żeby myśleć o Panu Bogu, o śmierci, o zmartwychwstaniu". - Chodzi o to, byśmy potrafili się zatrzymać i dostrzec w naszym życiu, a równocześnie uwierzyć, że niebo jest i że czeka w niebie Bóg na tych wszystkich, którzy śpieszą się kochać ludzi - mówił arcybiskup. Abp Nycz dodał, że wszystko przemija, a "zostanie tylko miłość prawdziwa, ofiara, cierpliwa, przebaczająca - ta, której uczył nas Jezus i uczynił z niej największe przykazanie".

Hierarcha zaapelował na zakończenie, aby Dzień Wszystkich Świętych był zachętą do tego, byśmy "szli drogą świętości i aby święto naszych zmarłych przyczyniało się do tego, byśmy zaczęli głębiej myśleć o naszym przemijaniu".

d862qdn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d862qdn
Więcej tematów