Trwa ładowanie...

Abp Jędraszewski: Karta LGBT i instrukcje WHO to programy deprawacji dzieci

Homilia abpa Marka Jędraszewskiego, wygłoszona przy Bazylice Mariackiej, zakończyła uroczystą procesję Bożego Ciała w Krakowie. Metropolita krakowski skrytykował kartę LGBT oraz instrukcję Światowej Organizacji Zdrowia o edukacji seksualnej.

Share
Abp Jędraszewski: Karta LGBT i instrukcje WHO to programy deprawacji dzieci
Źródło: PAP, Fot: Jacek Badnarczyk
db8rh3l

W czwartkowe przedpołudnie krakowianie przeszli w tradycyjnej procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny. Uroczystości zakończyły się przy Bazylice Mariackiej, gdzie homilię wygłosił abp. Marek Jędraszewski - informuje gazetakrakowska.pl.

Znaczną część homilii abp. Jędraszewski poświęcił aktualnym sporom światopoglądowym.

db8rh3l

- Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji - powiedział. - Uderzają wprost w prawdę o małżeństwie i rodzinie jako związku kobiety i mężczyzny. Uderzają w prawdę o dzieciach, które należy kochać i właśnie od nich uczyć się wewnętrznej prawości i czystości serca - dodał.

Hierarcha skomentował też sprawę niedawnych aktów agresji skierowanych wobec Kościoła. Chodzi m.in. o zaatakowanie przez nożownika ks. Ireneusza Bakalarczyka.

- Dzisiaj akty agresji wobec ludzi wierzących są przez niektórych polityków i celebrytów usprawiedliwiane w imię tolerancji jako prawo do wolności słowa, do samorealizacji i własnej ekspresji artystycznej - stwierdził. - Jak trudno nam dzisiaj pogodzić się z dyktaturą relatywizmu w życiu publicznym, o której tak często mówił papież Benedykt XVI - dodał.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db8rh3l

Podziel się opinią

Share
db8rh3l
db8rh3l
Więcej tematów