Trwa ładowanie...
d472tem

Aborcja. Wanda Nowicka pisze do Rafała Trzaskowskiego ws. furgonetek

Od kilku tygodni po ulicach wielu miast jeździ furgonetka organizacji "pro-life" propagująca treści antyaborcyjne. Teraz jej usunięcia z przestrzeni miejskiej w Warszawie domaga się posłanka Wanda Nowicka. I pisze list do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wanda Nowicka apeluje do Rafała Trzaskowskiego ws. usunięcia furgonetek pro-life
Wanda Nowicka apeluje do Rafała Trzaskowskiego ws. usunięcia furgonetek pro-life (PAP, Fot: PAP, Tomasz Gzell)
d472tem

Posłanka Lewicy w liście do Rafała Trzaskowskiego informuje, że w ostatnim czasie na furgonetkach zawisły banery ze zdjęciami zakrwawionych płodów oraz aktywistek Pro Choice.

"Występujące na bilboardzie działaczki grupy "Aborcyjny Dream Team” są podpisane jako "Aborcyjny killing team”, a więc przedstawione jako morderczynie. Takie działanie ma na celu wzbudzenie nienawiści do tych konkretnych osób i może być uznane za nawoływanie do przemocy" - przekonuje Wanda Nowicka.

Parlamentarzystka wspomina też, że akcja, do której używa się tego pojazdu, jest niezgodna z prawem. "Na ten temat wypowiedziało się już kilka polskich sądów, zabraniając przedstawiania drastycznych obrazów w przestrzeni publicznej i zasądzając za to kary" - dodaje.

d472tem

Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

"Apeluję, by użył Pan uprawnień właściwych prezydentowi i jak najszybciej doprowadził do zniknięcia furgonetki - coraz powszechniej nazywanej "pogromobusem” - z ulic Warszawy. Przykład prezydenta Jaśkowiaka w Poznaniu pokazuje że można zrobić wiele, potrzeba tylko determinacji w sprzeciwie wobec działań propagatorów nienawiści" - czytamy w liście Wandy Nowickiej.

Kwestią aborcji zajmie się w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Na wniosek 119 posłów (w większości z PiS) gremium będzie badać, czy czy przerywanie ciąży z powodów embriopatologicznych (gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, np. zespołu Edwardsa) jest zgodne z Konstytucją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d472tem

Podziel się opinią

Share
d472tem
d472tem
Więcej tematów