Trwa ładowanie...

Aborcja - Polacy wyszli na ulice. Ich sprzeciw widać też w sondażu

Wpłynął projekt znoszący możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Poparcia dla niego jednak wśród większości Polaków nie ma. Aż trzy czwarte obywateli nie chce zmian w prawie aborcyjnym.
Share
Przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego jest więcej
Przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego jest więcejŹródło: WP.PL
d2zobpq

Obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Negatywny stosunek ma do niego jednak większość Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Różnica jest ogromna, bo aż 75 proc. badanych chce utrzymania tzw. kompromisu aborcyjnego. Za zaostrzeniem prawa aborcyjnego jest z kolei 17 proc. respondentów Oni tym samym opowiadają się za przyjęciem projektu "Zatrzymaj aborcję". 8 proc. nie zajęło natomiast stanowiska w sprawie.

Sondaż został zrealizowany w dniach 26-27 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

d2zobpq

Zobacz także: Stalińska na strajku kobiet: politycy i biskupi chcą zmusić kobiety do rodzenia chorych dzieci i zostawić je same

To trzeci opublikowany dzień po dniu sondaż Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Pierwszy dotyczył nagród przyznanych ministrom, drugi - poparcia dla partii politycznych.

Cala Polska wyszła na ulice

Przypomnijmy, że 23 marca odbył się Czarny Piątek. Warszawski ratusz poinformował, że w stolicy udział w proteście wzięło 55 tysięcy osób. Według policji - 20 tys.

d2zobpq

Wtedy też, w kontrze do tego wydarzenia, w całym kraju zorganizowano Biały Piątek.

Przedstawiciele władzy, w tym Patryk Jaki, opowiedział się za Białym Piątkiem. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek podkreśliła w czwartek, że Prawo i Sprawiedliwość jest za obroną życia od samego początku. Decyzja ws. projektu "Zatrzymaj aborcje" będzie poprzedzona rozmowami.

Źródło: TVN 24

d2zobpq

Podziel się opinią

Share
d2zobpq
d2zobpq
Więcej tematów