Trwa ładowanie...
d3xsyl9
90 osób rannych w wyniku eksplozji butli z gazem
IARReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
butla

90 osób rannych w wyniku eksplozji butli z gazem

• Co najmniej 90 osób zostało rannych w wyniku eksplozji butli z gazem
• Pięć osób jest w stanie ciężkim
• Do eksplozji doszło w sobotę w jednej z kawiarni w pobliżu Malagi na południu Hiszpanii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xsyl9

Do 90 wzrosła liczba poszkodowanych w wyniku eksplozji, do której doszło w sobotę wieczorem w jednej z kawiarni w pobliżu Malagi na południu Hiszpanii - podały władze. Pięć osób odniosło poważne obrażenia.

Lokalne służby ratunkowe informują, że 57 poszkodowanych przewieziono do szpitali, a 33 osobom udzielono doraźnej pomocy medycznej.

d3xsyl9

Rzecznik szpitala, do którego przewieziono część rannych, poinformował, że stan osób, które zostały ciężko ranne w wyniku wybuchu, nie zagraża ich życiu. Reszta poszkodowanych odniosła jedynie lekkie obrażenia.

Hiszpańskie władze nie potwierdzają na razie, że do wybuchu doszło w związku z nieszczelnością butli z gazem.

Butla wybuchła w miejscowości Velez-Malaga podczas odbywającego się tam festiwalu. Eksplozja nastąpiła w kawiarni "La Bohemia" w centrum miasta. Jak podają lokalne media, jedna z osób zatrudnionych w kawiarni tuż przed wybuchem podniosła alarm i starała się ostrzec klientów restauracji. Dzięki temu większość osób zdołała uciec i tym samym uniknęła poważnych obrażeń.

Velez-Malaga - 70-tysięczne miasto nieopodal Malagi od piątku uroczyście celebruje Dni Świętego Michała. W centrum miasta panuje wyjątkowy tłok. Kiedy doszło do eksplozji, w barze było ciasno. Okruchy szkła raniły kilkadziesiąt osób - klientów baru i przechodniów.

d3xsyl9

Przyczyny eksplozji butli z gazem nie są na razie znane.

Podziel się opinią

Share

d3xsyl9

d3xsyl9
d3xsyl9
Więcej tematów