Trwa ładowanie...
Reuters
butla
02-10-2016 00:50

90 osób rannych w wyniku eksplozji butli z gazem

• Co najmniej 90 osób zostało rannych w wyniku eksplozji butli z gazem
• Pięć osób jest w stanie ciężkim
• Do eksplozji doszło w sobotę w jednej z kawiarni w pobliżu Malagi na południu Hiszpanii

d2pc7we

Do 90 wzrosła liczba poszkodowanych w wyniku eksplozji, do której doszło w sobotę wieczorem w jednej z kawiarni w pobliżu Malagi na południu Hiszpanii - podały władze. Pięć osób odniosło poważne obrażenia.

Lokalne służby ratunkowe informują, że 57 poszkodowanych przewieziono do szpitali, a 33 osobom udzielono doraźnej pomocy medycznej.

Rzecznik szpitala, do którego przewieziono część rannych, poinformował, że stan osób, które zostały ciężko ranne w wyniku wybuchu, nie zagraża ich życiu. Reszta poszkodowanych odniosła jedynie lekkie obrażenia.

d2pc7we

Hiszpańskie władze nie potwierdzają na razie, że do wybuchu doszło w związku z nieszczelnością butli z gazem.

Butla wybuchła w miejscowości Velez-Malaga podczas odbywającego się tam festiwalu. Eksplozja nastąpiła w kawiarni "La Bohemia" w centrum miasta. Jak podają lokalne media, jedna z osób zatrudnionych w kawiarni tuż przed wybuchem podniosła alarm i starała się ostrzec klientów restauracji. Dzięki temu większość osób zdołała uciec i tym samym uniknęła poważnych obrażeń.

Velez-Malaga - 70-tysięczne miasto nieopodal Malagi od piątku uroczyście celebruje Dni Świętego Michała. W centrum miasta panuje wyjątkowy tłok. Kiedy doszło do eksplozji, w barze było ciasno. Okruchy szkła raniły kilkadziesiąt osób - klientów baru i przechodniów.

Przyczyny eksplozji butli z gazem nie są na razie znane.

d2pc7we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pc7we
Więcej tematów