Trwa ładowanie...

9-letni Jakub odnalazł się. Szukała go policja w całej Polsce

Odnalazł się 9-letni Jakub z Poznania. W czwartek ok. godz 7:30 wyszedł do szkoły, ale do niej nie dotarł. Policja, która poszukiwała dziecka w całej Polsce, rozważała uruchomienie systemu "Child Alert", dzięki któremu natychmiast można rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów.

Share
9-letni Jakub odnalazł się. Szukała go policja w całej Polsce
Źródło: Policja
dyu7uos

Policja nie udziela szczegółowych informacji dot. okoliczności odnalezienia chłopca.

Babcia chłopca o godz. 11:30 przyszła do szkoły, by odebrać Jakuba po lekcjach. Chłopca nie było - od nauczycieli dowiedziała się, że w ogóle nie pojawił się w szkole. Wtedy powiadomiła policję.

dyu7uos

Akcja poszukiwania zakrojona była na szeroką skalę. Policja rozważała nawet uruchomienie systemu "Child Alert", dzięki któremu natychmiast można rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów.

Zaginięcie 9-latka zakwalifikowane było do pierwszej, najwyższej kategorii. Policjanci, wspierani przez strażaków, szukali dziecka w okolicach miejsca zamieszkania, sprawdzając także tereny nad Wartą. Rysopis i zdjęcie chłopca dostali także kierowcy autobusów oraz taksówkarze.

dyu7uos

Podziel się opinią

Share
dyu7uos
dyu7uos
Więcej tematów