Trwa ładowanie...

28. finał WOŚP 2020. Aleksandra Dulkiewicz pochwaliła się wynikiem zbiórki

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poszła w ślady swojego poprzednika i została wolontariuszką 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do jej puszki trafiło ponad 5,7 tys. złotych. To ciut więcej, niż udało się w ubiegłym roku zebrać Pawłowi Adamowiczowi.

Share
28. finał WOŚP 2020. Aleksandra Dulkiewicz pochwaliła się wynikiem zbiórki
Źródło: WP.PL, Fot: Sebastian Łupak
d8pmu4g

"Zróbmy prezent prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi i pobijmy ubiegłoroczny rekord zbiórki WOŚP. Prezydent wierzył w dobre serca mieszkanek i mieszkańców Gdańska, o czym mówił w swoim ostatnim wywiadzie nagranym przez ekipę portalu gdansk.pl." - zaapelowała kilka godzin temu na swoim profilu na Facebooku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Sama dała dobry przykład. Udało jej się uzbierać do puszki WOŚP o ponad 100 zł więcej, niż rok temu zgromadził Paweł Adamowicz.

d8pmu4g

Zobacz także: 28. Finał WOŚP 2020. Magdalena Adamowicz kwestuje i wspomina Pawła Adamowicza

WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Sebastian Łupak

"5613,11 zł - taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finale WOŚP w Gdańsku" - pochwalił się rok temu ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Kilka godzin później został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej zmarł następnego dnia.

Patrycja Krzymińska, krawcowa z Gdańska, spontanicznie podjęła wówczas zbiórkę do "ostatniej puszki prezydenta Gdańska". Akcja zakończyła się niewiarygodnym sukcesem. Udało się zebrać 16 mln złotych.

d8pmu4g

Podziel się opinią

Share
d8pmu4g
d8pmu4g
Więcej tematów