ycipk-cnb6un
ycipk-cnb6un
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

20 osób zatrutych po wykolejeniu się pociągu z fosforem

20 osób z objawami zatrucia trafiło do szpitali po wykolejeniu się na zachodzie Ukrainy pociągu z wyjątkowo toksycznym płynnym fosforem - podało ukraińskie ministerstwo obrony, aktualizując informacje o katastrofie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-cnb6un

Toksyczna chmura, która powstała po wypadku, ogarnęła obszar około 90 kilometrów kwadratowych. W rejonie bezpośredniego zagrożenia znajduje się 14 osiedli. Władze ogłosiły alarm chemiczny i ewakuowały ponad 800 mieszkańców okolicy - powiedział rzecznik ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Ihor Krol.

Wśród osób, które uległy zatruciu, są zarówno pracownicy służb uczestniczących w akcji ratowniczej, jak i miejscowa ludność. Ministerstwo obrony podkreśla, że ich życiu nic nie zagraża.

Policja podała, że w strefie zagrożenia przebywa w sumie 11 tysięcy ludzi. Resort ds. sytuacji nadzwyczajnych zaznacza, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma niebezpieczeństwa.

ycipk-cnb6un

Do wypadku pociągu towarowego jadącego z Kazachstanu do Polski doszło po południu w rejonie buskim obwodu lwowskiego. Z torów wypadło 15 cystern z płynnym żółtym fosforem, z których sześć stanęło w płomieniach. Po czterech godzinach udało się ugasić pożar.

Chmura toksycznych oparów powstała w czasie pożaru.

Zdaniem przedstawicieli ukraińskiego wojska, silne słońce i temperatura przewyższająca 30 stopni sprawiają, że fosfor szybko wysycha, co jest bardzo niebezpieczne.

Dawka śmiertelna fosforu wynosi 0,10 grama. Żółty fosfor powoduje m.in. marskość wątroby.

ycipk-cnb6un
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cnb6un

ycipk-cnb6un
ycipk-cnb6un