Trwa ładowanie...
d1gx96k
d1gx96k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

20 osób zatrutych po wykolejeniu się pociągu z fosforem

20 osób z objawami zatrucia trafiło do szpitali po wykolejeniu się na zachodzie Ukrainy pociągu z wyjątkowo toksycznym płynnym fosforem - podało ukraińskie ministerstwo obrony, aktualizując informacje o katastrofie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1gx96k

Toksyczna chmura, która powstała po wypadku, ogarnęła obszar około 90 kilometrów kwadratowych. W rejonie bezpośredniego zagrożenia znajduje się 14 osiedli. Władze ogłosiły alarm chemiczny i ewakuowały ponad 800 mieszkańców okolicy - powiedział rzecznik ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Ihor Krol.

Wśród osób, które uległy zatruciu, są zarówno pracownicy służb uczestniczących w akcji ratowniczej, jak i miejscowa ludność. Ministerstwo obrony podkreśla, że ich życiu nic nie zagraża.

Policja podała, że w strefie zagrożenia przebywa w sumie 11 tysięcy ludzi. Resort ds. sytuacji nadzwyczajnych zaznacza, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma niebezpieczeństwa.

d1gx96k

Do wypadku pociągu towarowego jadącego z Kazachstanu do Polski doszło po południu w rejonie buskim obwodu lwowskiego. Z torów wypadło 15 cystern z płynnym żółtym fosforem, z których sześć stanęło w płomieniach. Po czterech godzinach udało się ugasić pożar.

Chmura toksycznych oparów powstała w czasie pożaru.

Zdaniem przedstawicieli ukraińskiego wojska, silne słońce i temperatura przewyższająca 30 stopni sprawiają, że fosfor szybko wysycha, co jest bardzo niebezpieczne.

Dawka śmiertelna fosforu wynosi 0,10 grama. Żółty fosfor powoduje m.in. marskość wątroby.

d1gx96k

Podziel się opinią

Share

d1gx96k

d1gx96k
Więcej tematów