Trwa ładowanie...
d23udhj

17-letni uchodźca z Afganistanu podejrzany o zgwałcenie i zamordowanie studentki w Niemczech

• Afgański imigrant podejrzany o gwałt i zabójstwo został aresztowany
• 17-latek miał napaść 19-letnią studentkę medycyny we Fryburgu
• Policja wpadła na jego ślad dzięki włosowi znalezionemu na miejscu zbrodni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
17-letni uchodźca z Afganistanu podejrzany o zgwałcenie i zamordowanie studentki w Niemczech
(DaimlerChrysler, Fot: K. J. Hildenbrand)
d23udhj

17-letni uchodźca z Afganistanu podejrzany o zgwałcenie i zamordowanie studentki we Fryburgu na zachodzie Niemiec przebywa w areszcie - informują niemieckie media. Policja wpadła na jego ślad dzięki włosowi znalezionemu na miejscu zbrodni.

Do zbrodni doszło sześć tygodni temu. 19-letnia studentka medycyny została napadnięta w nocy z 15 na 16 października, gdy wracała na rowerze z imprezy zorganizowanej przez fryburski uniwersytet. Jej ciało znaleziono następnego dnia rano w przepływającej przez miasto rzece Dreisam.

Przełomem w śledztwie było znalezienie w pobliżu miejsca zbrodni włosa o charakterystycznym zabarwieniu - czarnego, ale z końcówką w kolorze blond o różnych odcieniach. Analiza materiału filmowego z miejskich kamer monitoringu umożliwiła identyfikację młodego człowieka o fryzurze, z której mógł pochodzić znaleziony włos.

d23udhj

Patrol policyjny spotkał podejrzanego w piątek przypadkowo na ulicy i zatrzymał go - pisze agencja dpa.

Afgański imigrant przyjechał do Niemiec bez rodziców ani opiekunów w zeszłym roku. Do chwili zatrzymania mieszkał u niemieckiej rodziny we Fryburgu. Szef grupy śledczej David Mueller powiedział, że podejrzany nie złożył dotąd żadnych zeznań.

Agencja dpa pisze, że przypadek wywołał ożywioną dyskusję w internecie na temat polityki migracyjnej niemieckiego rządu. Burmistrz Fryburga Dieter Salomon zaapelował o spokój. Polityk Zielonych ostrzegł przed wykorzystywaniem pochodzenia podejrzanego do formułowania uogólnionych opinii o uchodźcach.

Policja nie wykryła jak dotąd żadnych związków z zabójstwem na tle seksualnym z 10 listopada, którego ofiarą padła 27-letnia kobieta uprawiająca jogging w Endingen. Jej ciało znaleziono we Fryburgu, w lesie odległym o 30 kilometrów od miejsca zbrodni.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Oprac. Tomek Orszulak

d23udhj

Podziel się opinią

Share
d23udhj
d23udhj
Więcej tematów