Trwa ładowanie...
d26hq1r
oszust

17 lat posługiwał się fałszywym dyplomem uniwersyteckim

Kara do pięciu lat więzienia grozi nauczycielowi gimnazjum w jednej z miejscowości pod Jarocinem (Wielkopolska), który przez 17 lat posługiwał się sfałszowanym dyplomem uniwersyteckim.

Share
d26hq1r

Podejrzany użył wielokrotnie kserokopie dwóch dyplomów magistra biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Łącznie przedstawiono mu 11 zarzutów - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak.

Podrobione dyplomy nauczyciel wykorzystał m.in. ubiegając się o przyjęcie na studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne i o uzyskanie awansu na nauczyciela dyplomowanego.

Według Walczaka, nauczyciel przedstawiał sfałszowane dyplomy od 1990 r., ale zarzuty dotyczą lat 1999-2007. Okres 1990-1998 uległ przedawnieniu - powiedział rzecznik.

Sprawa wyszła na jaw, gdy dyrektor szkoły poprosił nauczycieli o przedłożenie dyplomów ukończenia uczelni. W przypadku podejrzanego były wątpliwości i dyrektor szkoły zwrócił się do władz UAM o potwierdzenie ukończenia przez niego studiów. Wtedy okazało się, że taka osoba nie figuruje na liście absolwentów - powiedział Walczak.

Nauczyciel przyznał się do zarzucanych mu czynów.

d26hq1r

Podziel się opinią

Share
d26hq1r
d26hq1r
Więcej tematów