Trwa ładowanie...
duk9vyi

17 lat posługiwał się fałszywym dyplomem uniwersyteckim

Kara do pięciu lat więzienia grozi nauczycielowi gimnazjum w jednej z miejscowości pod Jarocinem (Wielkopolska), który przez 17 lat posługiwał się sfałszowanym dyplomem uniwersyteckim.

duk9vyi
duk9vyi

Podejrzany użył wielokrotnie kserokopie dwóch dyplomów magistra biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Łącznie przedstawiono mu 11 zarzutów - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak.

Podrobione dyplomy nauczyciel wykorzystał m.in. ubiegając się o przyjęcie na studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne i o uzyskanie awansu na nauczyciela dyplomowanego.

Według Walczaka, nauczyciel przedstawiał sfałszowane dyplomy od 1990 r., ale zarzuty dotyczą lat 1999-2007. Okres 1990-1998 uległ przedawnieniu - powiedział rzecznik.

Sprawa wyszła na jaw, gdy dyrektor szkoły poprosił nauczycieli o przedłożenie dyplomów ukończenia uczelni. W przypadku podejrzanego były wątpliwości i dyrektor szkoły zwrócił się do władz UAM o potwierdzenie ukończenia przez niego studiów. Wtedy okazało się, że taka osoba nie figuruje na liście absolwentów - powiedział Walczak.

Nauczyciel przyznał się do zarzucanych mu czynów.

duk9vyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duk9vyi
Więcej tematów