Trwa ładowanie...
d3cavkf

15 członków KRS napisało list. Adresatem I prezes SN Małgorzata Gersdorf

Do I prezes SN skierowano list z prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia KRS. "Są sędziowie, którzy są w dramatycznej sytuacji zdrowotnej, chcieliby przejść w stan spoczynku, a jest im to uniemożliwiane" - tłumaczył sędzia Maciej Mitera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 2014 roku pierwszą prezes Sądu Najwyższego jest Małgorzata Maria Gersdorf
Od 2014 roku pierwszą prezes Sądu Najwyższego jest Małgorzata Maria Gersdorf (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3cavkf

O liście poinformował sędzia Maciej Mitera. Nie wiadomo, którzy członkowie Krajowej Rady Sądownictwa się pod nim podpisali, ale jest ich 15.

"Jest taki list, który sformułowali członkowie Krajowej Rady Sądownictwa do pani profesor Gersdorf, z uprzejmą prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia KRS, mając na względzie przede wszystkim dobro sędziów, a także ogólnie wymiaru sprawiedliwości, gdyż są sędziowie, którzy są w dramatycznej sytuacji zdrowotnej, chcieliby przejść w stan spoczynku, a uniemożliwiane im jest to, jak również kwestie awansów czy powołań na stanowiska sędziowskie" - tłumaczył.

Podkreślił jednocześnie, że nie jest to apel, ale prośba. Pod listem podpisali się ci członkowie Rady, którzy "mieli takie życzenie i taką wolę wyrazili”. Podkreślili, że proszą I prezes SN o wykonanie publicznego obowiązku, "niezależnie od jej osobistych poglądów i prywatnej oceny".

d3cavkf

Zobacz także: Jacek K. ofiarą strategii politycznej PiS-u?

Przypomnijmy, że PiS się niecierpliwił. Złożył projekt nowelizacji ustawy o KRS, który zakładał, że posiedzenia Rady miałaby zwoływać prezes Trybunału Konstytucyjnego, a nie Sądu Najwyższego. Powód? Małgorzacie Gersdorf się nie spieszyło. Jest zdania, że zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość są niekonstytucyjne. Ostatecznie PiS się jednak z projektu wycofał.

d3cavkf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cavkf

Podziel się opinią

Share
d3cavkf
d3cavkf
Więcej tematów