Trwa ładowanie...

15 członków KRS napisało list. Adresatem I prezes SN Małgorzata Gersdorf

Do I prezes SN skierowano list z prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia KRS. "Są sędziowie, którzy są w dramatycznej sytuacji zdrowotnej, chcieliby przejść w stan spoczynku, a jest im to uniemożliwiane" - tłumaczył sędzia Maciej Mitera.

15 członków KRS napisało list. Adresatem I prezes SN Małgorzata GersdorfŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1qdwwr
d1qdwwr

O liście poinformował sędzia Maciej Mitera. Nie wiadomo, którzy członkowie Krajowej Rady Sądownictwa się pod nim podpisali, ale jest ich 15.

"Jest taki list, który sformułowali członkowie Krajowej Rady Sądownictwa do pani profesor Gersdorf, z uprzejmą prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia KRS, mając na względzie przede wszystkim dobro sędziów, a także ogólnie wymiaru sprawiedliwości, gdyż są sędziowie, którzy są w dramatycznej sytuacji zdrowotnej, chcieliby przejść w stan spoczynku, a uniemożliwiane im jest to, jak również kwestie awansów czy powołań na stanowiska sędziowskie" - tłumaczył.

Podkreślił jednocześnie, że nie jest to apel, ale prośba. Pod listem podpisali się ci członkowie Rady, którzy "mieli takie życzenie i taką wolę wyrazili”. Podkreślili, że proszą I prezes SN o wykonanie publicznego obowiązku, "niezależnie od jej osobistych poglądów i prywatnej oceny".

Zobacz także: Jacek K. ofiarą strategii politycznej PiS-u?

Przypomnijmy, że PiS się niecierpliwił. Złożył projekt nowelizacji ustawy o KRS, który zakładał, że posiedzenia Rady miałaby zwoływać prezes Trybunału Konstytucyjnego, a nie Sądu Najwyższego. Powód? Małgorzacie Gersdorf się nie spieszyło. Jest zdania, że zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość są niekonstytucyjne. Ostatecznie PiS się jednak z projektu wycofał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qdwwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qdwwr
Więcej tematów