Trwa ładowanie...
d13j3du

14-latek wiózł matkę samochodem. "Syn umie jeździć"

Policjanci z Sulęcina zatrzymali kierowcę volkswagena za przekroczenie prędkości - jechał o 32 km/h za szybko. Mimo wezwania do zatrzymania, kierowca jechał dalej. Gdy w końcu stanął na poboczu, okazało się, że zbyt szybka jazda wcale nie jest największym wykroczeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłumaczenia matki nie przekonały funkcjonariuszy
Tłumaczenia matki nie przekonały funkcjonariuszy (Pixabay.com, Fot: wokandapix)
d13j3du

Gdy funkcjonariusze poprosili kierowcę o prawo jazdy, wyszło na jaw, że nie może okazać stosownego dokumentu, bo ma zaledwie 14 lat! Sytuacja stała się jeszcze bardziej absurdalna, gdy siedząca na fotelu pasażera matka młodego pirata drogowego przyznała, że to ona kazała mu uciekać przed policją.

Jak tłumaczyła, pozwoliła synowi prowadzić auto, by wynagrodzić mu częstą nieobecność w domu. Powiedziała również, że 14-latek już jeździł samochodem. Kobieta próbowała przekonać funkcjonariuszy, że nie wydarzyło się nic złego, ponieważ "syn umie prowadzić samochód".

Jak podaje Komenda Powiatowa w Sulęcinie, matka odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej do jazdy, a wobec syna skierowano wniosek do Sądu Rodzinnego w związku z zagrożeniem demoralizacją.

d13j3du

Źródło: policja.gov.pl

Zobacz także: W USA niewidomi mogą strzelać

d13j3du

Podziel się opinią

Share

d13j3du

d13j3du
Więcej tematów