Trwa ładowanie...
nastolatek

14-latek wiózł matkę samochodem. "Syn umie jeździć"

Policjanci z Sulęcina zatrzymali kierowcę volkswagena za przekroczenie prędkości - jechał o 32 km/h za szybko. Mimo wezwania do zatrzymania, kierowca jechał dalej. Gdy w końcu stanął na poboczu, okazało się, że zbyt szybka jazda wcale nie jest największym wykroczeniem.

Share
14-latek wiózł matkę samochodem. "Syn umie jeździć"
Źródło: Pixabay.com, Fot: wokandapix
durov6f

Gdy funkcjonariusze poprosili kierowcę o prawo jazdy, wyszło na jaw, że nie może okazać stosownego dokumentu, bo ma zaledwie 14 lat! Sytuacja stała się jeszcze bardziej absurdalna, gdy siedząca na fotelu pasażera matka młodego pirata drogowego przyznała, że to ona kazała mu uciekać przed policją.

Jak tłumaczyła, pozwoliła synowi prowadzić auto, by wynagrodzić mu częstą nieobecność w domu. Powiedziała również, że 14-latek już jeździł samochodem. Kobieta próbowała przekonać funkcjonariuszy, że nie wydarzyło się nic złego, ponieważ "syn umie prowadzić samochód".

durov6f

Jak podaje Komenda Powiatowa w Sulęcinie, matka odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej do jazdy, a wobec syna skierowano wniosek do Sądu Rodzinnego w związku z zagrożeniem demoralizacją.

Źródło: policja.gov.pl

Zobacz także: W USA niewidomi mogą strzelać

durov6f

Podziel się opinią

Share
durov6f
durov6f
Więcej tematów