Trwa ładowanie...
d19pqti

11 listopada w Gdańsku. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości wiążą się z miejskimi obchodami takimi jak parady i marsze, które mogą zakłócić ruch uliczny. W tym roku 11 listopada utrudnienia w ruchu na ulicach Gdańska pojawią się w związku z XVI Paradą Niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obchody stulecia niepodległości nie wpłyną znacznie na sytuację komunikacyjną w Gdańsku
Obchody stulecia niepodległości nie wpłyną znacznie na sytuację komunikacyjną w Gdańsku (Shutterstock.com)
d19pqti

XVI Parada Niepodległości – utrudnienia w ruchu

W dniu 11 listopada 2018 przez Gdańsk przejdzie już XVI Parada Niepodległości, której uczestnicy przejdą przez ul. Podwale Staromiejskie, ul. Podmłyńską, ul. Wielkie Młyny, ul. Rajską, ul. Heweliusza, ul. Korzenną, ul. Kowalską i Targ Drzewny. Oznacza to utrudnienia w ruchu w obrębie tych ulic między 9.30, o której wystartuje pochód, a godziną 13.00. Uczestnicy marszu zaczną gromadzić się na ulicy Podwale Staromiejskie już ok. godziny 8.30.

Biegi niepodległości 11 listopada – czy będą utrudnienia w Gdańsku?

W 2018 roku w Trójmieście zaplanowano dwa biegi niepodległości, przy czym jeden odbędzie się w Sopocie 10 listopada (Bieg Niepodległej), a drugi w Gdyni (Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim) 11 listopada. Wszelkie utrudnienia w ruchu ulicznym związane z odbywaniem się niepodległościowych imprez sportowych nie dotkną tym roku Gdańska.

d19pqti

Zobacz szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości 2018 w Gdańsku.

Gdańska komunikacja miejska 11 listopada

W dniu obchodów Święta Niepodległości 2018 na terenie Gdańska obowiązywać będą świąteczne rozkłady tramwajowe i autobusowe. Kursy linii nr 100 zostaną tego dnia wstrzymane. Przejazdy pociągami SKM i PKM będą odbywały się zgodnie z rozkładami udostępnionymi przez przewoźników.

Ze względu na ogłoszenie 12 listopada dniem wolnym, po mieście będziemy się wtedy poruszać zgodnie z rozkładami sobotnimi.

d19pqti

Święto Niepodległości 2018 – inne utrudnienia

Problemy komunikacyjne związane ze Świętem Niepodległości w dużej mierze ominą Gdańsk, mogą za to wystąpić na terenie Gdyni, gdzie odbędą się dwa duże wydarzenia:

  • Parada "100. Gdyńskie Urodziny Niepodległej", która rozpocznie się 11 listopada w południe. Organizacja ruchu zostanie w tym dniu zmieniona, a utrudnienia pojawią się między godz. 10.30 a 14.00. Parada przejdzie od Dworca PKP ; do skweru Kościuszki, a stopniowe wyłączenie z ruchu obejmie ulice: Starowiejską, Dworcową, Podjazd, 3 maja, 10 lutego, skwer Kościuszki, Borchardta i Waszyngtona.
  • Bieg Niepodległości w Gdyni oznacza problemy w ruchu od 14.00 do ok. 17.30 na ulicach: skwer Kościuszki, Waszyngtona, Św. Wojciecha; Portowej, Placu Kaszubskim, Tadeusza Wendy, Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego (w stronę ul. Polskiej), Polskiej (w stronę skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego), Chrzanowskiego, Św. Piotra, Świętojańskiej i al. Piłsudskiego.

Zarówno w przypadku gdyńskiej parady, jak i biegu, poszczególne ulice będą stopniowo włączane do ruchu po opuszczeniu wyznaczonej trasy przez uczestników wydarzeń.

d19pqti

Podziel się opinią

Share

d19pqti

d19pqti
Więcej tematów