Trwa ładowanie...
nauka
22-12-2008 15:03

10 najbardziej nieprawdopodobnych wiadomości 2008 roku

Miniony rok obfitował w wiele niezwykłych informacji, tak niesamowitych, iż czasem trudno było uwierzyć, że są prawdziwe. Wystarczy wspomnieć chociażby o mężczyźnie w ciąży, kobiecie, która zmieniła grupę krwi, odnalezieniu martwego Yeti czy 9-letniej dziewczynce noszącej w brzuchu swojego brata-bliźniaka. Zobacz 10 najbardziej szokujących, nieprawdopodobnych i niezwykłych wiadomości roku 2008.

10 najbardziej nieprawdopodobnych wiadomości 2008 rokuŹródło: PAP/EPA, fot: Katrine
d2vdr6b
d2vdr6b

1. Mężczyzna, który urodził dziecko i ponownie jest w ciąży
34-letni Thomas Beatie urodził się na Hawajach jako Tracy Lagondino – kobieta. Obecnie jest mężczyzną i żyje w zalegalizowanym związku małżeńskim z kobietą - Nancy. Kiedy Nancy przez długi czas nie udało się zajść w ciążę, Thomas postanowił, że to on urodzi dziecko. Było to możliwe, ponieważ przy zmianie płci zachował damskie narządy rozrodcze. Para kupiła nasienie w banku spermy. Pierwsza próba zajścia w ciążę zakończyła się niepowodzeniem, ale za drugim razem już się udało. W czerwcu Thomas bez większych komplikacji urodził córkę. Obecnie jest w ciąży po raz kolejny. Dziecko ma przyjść na świat w czerwcu 2009 r.

2. Człowiek-drzewo już nigdy nie będzie wyglądał jak drzewo
37-letni Indonezyjczyk Dede zasłynął w 2007 r., kiedy świat poznał go jako człowieka-drzewo. Wszystko za sprawą ogromnych narośli na jego ciele, które przypominały konary drzewa. Specjaliści stwierdzili, że jego choroba to rzadka odmiana wirusa brodawczaka ludzkiego. W tym roku Dede przeszedł szereg operacji, podczas których lekarze wycięli mu 6 kg brodawek. Dzięki temu Indonezyjczyk może już samodzielnie jeść, pisać czy używać telefonu. I chociaż możliwy jest nawrót choroby, to mężczyzna już nigdy nie będzie wyglądał jak drzewo.

3. Narodziny czarno-białych bliźniąt
W Berlinie przyszły na świat wyjątkowe bliźnięta – jeden z chłopców jest czarnoskóry, a drugi biały. Jak tłumaczą lekarze, dzieci są bliźniakami dwujajowymi. U jednego z nich przeważyły geny ojca, zaś u drugiego – geny matki. Takie narodziny zdarzają się raz na milion.

d2vdr6b

4.Kobieta, która urodziła pierwsze dziecko w wieku 70 lat
70-letnia hinduska Rajo Devi w skutek zapłodnienia in vitro urodziła swoje pierwsze dziecko. Kobieta wyszła za mąż w 1954 roku, ale przez ponad 50 lat małżonkowie nie doczekali się dziecka. Jak twierdzą, przez ten czas czuli się społecznie napiętnowani jako bezdzietni. Obecnie, podeszli w latach rodzice mogą się cieszyć urodzoną w listopadzie zdrową córeczką. 72-letni mąż Rajo zapewnił, że nie obawia się o przyszłość dziewczynki, gdyż posiada dużą rodzinę, która w razie konieczności zajmie się dzieckiem.

5. Odnaleziono chłopca-ptaka
W Rosji odnaleziono 7-letniego chłopca, który nie potrafił mówić i komunikował się za pomocą ćwierkania. Dziecko nie tylko mówiło jak ptak, ale też się tak zachowywało – chłopiec skakał, machając ramionami i popiskując. Jak się okazało, dziecko dorastało wśród klatek z ptakami. Jego matka traktowała go jak zwierzę, karmiła go, lecz nigdy z nim nie rozmawiała. To już drugi przypadek, kiedy w Rosji zlokalizowano dziecko tak podobne w zachowaniu do zwierzęcia. Pierwszym był chłopiec-wilk, odnaleziony dwa lata temu. 6. Dziewczyna, której szkodzi śmiech
20-letnia Kay Underwood, studentka z Leicestershire dla własnego dobra nie może się śmiać. Dziewczyna cierpi na katalepsję. To choroba, która przez silne emocje, takie jak np. śmiech, powoduje osłabienie napięcia w mięśniach, a w rezultacie objawy od lekkiego opadnięcia szczęki przez ogólne osłabienie, aż po upadek na podłogę. Katalepsja to bardzo rzadka choroba, zaś jedynym na nią sposobem wydaje się nie posiadanie poczucia humoru.

7.9-latka nosiła w brzuchu swojego bliźniaka
Do szpitala w centralnej Grecji trafiła 9-latka cierpiąca na bóle brzucha. Okazało się, że dziewczynka nosiła w sobie bliźniaczy embrion z uformowaną głową i oczami. Lekarze po zbadaniu dziecka chirurgiczne usunęli narośl, która później okazała się ponad 5-centymetrowym embrionem. Po operacji dziewczynka odzyskała zdrowie. Raz na 500 tysięcy urodzeń zdarza się, że jeszcze w macicy jedno z bliźniąt wchłania drugie.

8.Kobieta, która zmieniła grupę krwi
Australijskiej pacjentce, w wyniku przeszczepu wątroby, zmieniła się grupa krwi. Zdaniem lekarzy z Sydney, jest to pierwszy znany przypadek takiej reakcji organizmu. Nigdy dotąd nie odnotowano bowiem zmiany grupy krwi u człowieka.

d2vdr6b

9. Mężczyzna wystawił swoje życie na sprzedaż w internecie
Pewien Australijczyk chcąc sprzedać swoje życie, wystawił je, włącznie z domem w Perth, pracą i całym dorobkiem, na aukcji na eBay w internecie. Ian Usher, z urodzenia Brytyjczyk, po rozwodzie chciał w ten sposób zacząć nowe życie. Niedługo później w jego ślady poszli kolejni użytkownicy serwisu eBay. Swoje życie wystawiła na sprzedaż również m.in. 19-letnia Polka. Ale czy na pewno wszystko jest na sprzedaż?

10. Amerykanie znaleźli ciało martwego Yeti
Amerykańscy "naukowcy" specjalizujący się w poszukiwaniach i badaniach "Wielkiej Stopy", Matthew Whitton i Rick Dyer ogłosili w sierpniu, że znaleźli ciało martwego Yeti. Ciało stwora mierzącego 230 cm i ważącego prawie 250 kilogramów zostało odkryte w USA, na południu stanu Georgia. Badacze umieścili niecodzienne znalezisko w ogromnej lodówce w celu przeprowadzenia dokładnych badań. Oczywiście późniejsza o tydzień informacja o tym, że Wielka Stopa była w rzeczywistości zamrożonym kostiumem małpy, nie cieszyła się już takim powodzeniem wśród czytelników.

d2vdr6b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vdr6b
Więcej tematów