PolitykaZwolnienia w Polskiej Agencji Prasowej. Szykują się kolejne wielkie zmiany w państwowych mediach?

Zwolnienia w Polskiej Agencji Prasowej. Szykują się kolejne wielkie zmiany w państwowych mediach?

• Katarzyna Buszkowska (redaktor naczelny) oraz Anna Zaleska (kierownik redakcji krajowej) rozstały się z PAP
• Są to pierwsze zmiany na tak ważnych stanowiskach po objęciu fotela prezesa PAP przez Artura Dmochowskiego
• Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska w gronie kandydatów do zastąpienia Katarzyny Buszkowskiej na stanowisku redaktora naczelnego jest Radosław Gil, który pełnił już tę funkcję w latach 2005-2009

Zwolnienia w Polskiej Agencji Prasowej. Szykują się kolejne wielkie zmiany w państwowych mediach?
Źródło zdjęć: © PAP | Jacek Turczyk
Przemysław Dubiński

Polska Agencja Prasowa jest kolejnym, po Telewizji Polskiej oraz Polskim Radiu, miejscem, w którym szykują się poważne zmiany kadrowe. 28 kwietnia br. Rada Nadzorcza PAP wybrała na nowego prezesa Artura Dmochowskiego. Wcześniej pełnił on obowiązki rzecznika w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a od 2011 roku pracował jako redaktor "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Nowy prezes PAP szybko zaczął wprowadzać swoje porządki. 18 maja br. podziękowano za współpracę Katarzynie Buszkowskiej (redaktor naczelny) oraz Annie Zaleskiej (kierownik redakcji krajowej). Wirtualna Polska zwróciła się z pytaniami do Artura Dmochowskiego o powody rozstania z dwoma dziennikarkami oraz o ich ewentualnych następców. Chcieliśmy się również dowiedzieć, czy w agencji planowane są dalsze zmiany i ruchy kadrowe. Niestety do czasu opublikowania artykułu prezes PAP nie znalazł czasu, by odpowiedzieć na nasze pytania.

Jednak jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska jednym z kandydatów do zastąpienia Katarzyny Buszkowksiej jest Radosław Gil. W przeszłości pracował on jako szef serwisu politycznego PAP, dziennikarz "Rzeczpospolitej" oraz telewizyjnej "Panoramy". W latach 2005-2009 pełnił już funkcję redaktora naczelnego PAP. W styczniu 2009 roku złożył rezygnację z piastowanego stanowiska. Później do dymisji podali się również ówczesny prezes PAP Piotr Skwieciński oraz wiceprezes Maciej Świrski.

"Powodem rezygnacji Skwiecińskiego i Świrskiego z zajmowanych stanowisk były rozbieżności pomiędzy zarządem PAP a radą nadzorczą, dotyczące działań zabezpieczających sytuację finansową agencji wobec kryzysu gospodarczego" - podała wówczas w specjalnym komunikacie, rada nadzorcza agencji.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (270)