placeholder_40djg1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zwłoki 150 przeciwników Państwa Islamskiego znaleziono w zbiorowym grobie w Iraku

Zwłoki 150 Irakijczyków z sunnickiego plemienia, które walczy z Państwem Islamskim (IS), znaleziono w mieście Ramadi, stolicy prowincji Anbar na zachodzie Iraku - poinformowali przedstawiciele irackich sił bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwłoki 150 przeciwników Państwa Islamskiego znaleziono w zbiorowym grobie w Iraku
(PAP/EPA, Fot: STR)
placeholder_40djg1

Według tych źródeł dżihadyści z IS zabrali sunnitów z okolicznych wsi do Ramadi w nocy ze środy na czwartek. Tam ich zabili i zakopali zwłoki.

W środę dżihadyści rozstrzelali na głównej ulicy miasta Hit na zachód od Bagdadu 30 sunnickich Irakijczyków, których oskarżyli o apostazję.

Irak jest pogrążony w największym kryzysie od czasu, gdy w 2011 roku wycofały się stamtąd wojska amerykańskie. Sunniccy radykałowie z Państwem Islamskim na czele opanowali jedną trzecią kraju. Armia iracka okazała się bezradna wobec rozpoczętej latem tego roku ofensywy dżihadystów, którzy kontrolują obecnie kluczowe miasta na północy kraju.

placeholder_40djg1

Na opanowanych obszarach Iraku i Syrii dżihadyści proklamowali kalifat. Celem ich ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

Polub WP Wiadomości
placeholder_40djg1
placeholder_40djg1