Trwa ładowanie...
d3n4a9t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zwłoki 150 przeciwników Państwa Islamskiego znaleziono w zbiorowym grobie w Iraku

Zwłoki 150 Irakijczyków z sunnickiego plemienia, które walczy z Państwem Islamskim (IS), znaleziono w mieście Ramadi, stolicy prowincji Anbar na zachodzie Iraku - poinformowali przedstawiciele irackich sił bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwłoki 150 przeciwników Państwa Islamskiego znaleziono w zbiorowym grobie w Iraku
(PAP/EPA, Fot: STR)
d3n4a9t

Według tych źródeł dżihadyści z IS zabrali sunnitów z okolicznych wsi do Ramadi w nocy ze środy na czwartek. Tam ich zabili i zakopali zwłoki.

W środę dżihadyści rozstrzelali na głównej ulicy miasta Hit na zachód od Bagdadu 30 sunnickich Irakijczyków, których oskarżyli o apostazję.

Irak jest pogrążony w największym kryzysie od czasu, gdy w 2011 roku wycofały się stamtąd wojska amerykańskie. Sunniccy radykałowie z Państwem Islamskim na czele opanowali jedną trzecią kraju. Armia iracka okazała się bezradna wobec rozpoczętej latem tego roku ofensywy dżihadystów, którzy kontrolują obecnie kluczowe miasta na północy kraju.

Na opanowanych obszarach Iraku i Syrii dżihadyści proklamowali kalifat. Celem ich ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

d3n4a9t

Podziel się opinią

Share

d3n4a9t

d3n4a9t
Więcej tematów