Trwa ładowanie...

Żubr Polesław wyruszył w podróż życia

2-letni Żubr Polesław urodzony w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu, rozpoczął właśnie życie na wolności.

Żubry na wolnośćiŻubry na wolnośćiŹródło: Pixabay
d213svs
d213svs

Żubr Polesław, urodzony dwa lata temu w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu, rozpoczął w piątek życie na wolności. Wyruszył z Poznania rano, a już po południu dołączył do stada żyjącego w Drawieńskim Parku Narodowym.

Wielki sukces ! Polesław przywracany Naturze ! Dzięki współpracy Zoo Poznań z Zachodniopomorskim Towarzystwem Przyrodniczym, żubry u nas urodzone będą wracały do stad wolnościowych. Polesław wyruszył w podróż życia, będziemy relacjonować jej przebieg, a dzięki obroży radiotelemetrycznej- śledzić dalsze losy naszego dzieciaka! - możemy przeczytać na oficjalnym profilu poznańskiego zoo na Facebooku.

Upalne lato w lesie. Młode żubry na nagraniu z Nadleśnictwa Baligród

Żubr Polesław. Droga do wolności

Pracownicy poznańskiego Ogrodu Zoologicznego sygnalizowali w ostatnich dniach, że w najbliższym czasie przekażą ważną informację. Wkleili zdjęcie żubra Polesława podpisując je tajemniczo - Żubr Polesław, urodzony u nas 2 lata temu. Wkrótce czeka go wielka przygoda! Ale o tym opowiemy Wam jutro.

d213svs

Małgorzata Chodyła rzecznik prasowy poznańskiego ogrodu zoologicznego podkreśliła, że "udział w programach reintrodukcji, czyli wypuszczanie zwierząt na wolność do ich środowiska naturalnego, to najwspanialsza część naszej pracy".

Transport Polesława odbywał się w specjalnej skrzyni transportowej. Jak przekazała Pani Małgorzata Chodyła - Polesław wszedł do skrzyni bez żadnych problemów, bo ćwiczył to w zoo już od kilku tygodni.

- Ze skrzyni, już na miejscu, wyskoczył radośnie i wielkim susem – stado było nim bardzo zaciekawione. Na razie jakiekolwiek konflikty, czy rywalizacje nie wchodzą w grę, bo "Polesław" traktowany jest przez nich jak dziecko. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze – dodała Chodyła.

Osoby pracujące w Zoo obiecują, że będą sprawdzać co słychać u żubra i informować o tym na bieżąco w mediach społecznościowych. Dzięki obroży telemetrycznej, którą założoną ma żubr Polesław będzie wiadomo, że żyje i gdzieś się przemieszcza.

d213svs

Żubry na wolności. Ile żubrów żyje w Polsce?

W stadach żubrów dorosły samiec może być tylko jeden; młode byki w wieku ok. trzech lat są "przepędzane" ze stada przez dominującego żubra.

Żubr Polesław nie jest pierwszym zwierzęciem, które z poznańskiego zoo trafia na wolność. W ostatnim czasie m.in. przy współpracy z PTOP "Salamandra" na "łono natury" wróciło ponad 40 susłów moręgowanych.

Wg. najnowszych danych z Redakcji Księgi Rodowodowej Żubrów - 31 grudnia 2018 roku w Polsce żyło 1820 żubrów. W hodowlach zamkniętych - 207 żubrów, w stadach wolnych - 1613 żubrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d213svs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213svs
Więcej tematów