Trwa ładowanie...
dc0n6xg

Została zatrzymana, bo obrzuciła rządowe limuzyny jajkami. Zdjęcie pisarki rozchodzi się po sieci

Klementyna Suchanow, wraz z kilkoma innymi osobami, obrzuciła jajkami wyjeżdżające z pałacu prezydenckiego rządowe limuzyny. - Piękne, czarne BMW dostały od nas w twarz - relacjonuje pisarka. Potem do akcji brutalnie wkroczyła policja. Suchanow jest oburzona, jednak dla niektórych taka forma protestu to przesada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pisarka została zatrzymana przed pałacem prezydenckim.
Pisarka została zatrzymana przed pałacem prezydenckim. (Facebook.com, Fot: LAPP FOTO)
dc0n6xg

Celem protestujących były limuzyny, które wyjeżdżały spod pałacu prezydenckiego po desygnacji Mateusza Morawieckiego na urząd premiera.

"Spektakl dla Błaszczaka"

Gdy jajka wylądowały na rządowych samochodach, funkcjonariusze użyli siły i policyjnych pałek. Protestujących obywateli skuli kajdankami, a następnie zaprowadzili ich do radiowozów. Niektórzy stanęli w obronie protestujących i uznali reakcję policji za niewspółmierną do zachowania zatrzymanych.

Pisarka nazywa działania policji "spektaklem dla ministra Błaszczaka". - Zawsze pilnie śledziłam wiadomości z Rosji, teraz Rosję mam na co dzień - stwierdziła na Facebooku. Zapytała też z przekąsem: kto ma jaja?

"Czego się pani spodziewała?"

Zachowanie policji nie oburzyło jednak wszystkich. Niektórzy uznali reakcję funkcjonariuszy za adekwatną do formy protestu. - Czego się Pani spodziewała za rzucanie jajkami w samochody rządowe? Gratulacji i poklepania po plecach? - komentuje internauta Andrzej. - Jako pierwsi zachowaliście się agresywnie. Tak, rzucanie jajkami w samochody, to też jest agresja - wtóruje mu Małgorzata.

Pomiędzy obiema stronami w sporze stanął poseł PO Sławomir Neumann. Stwierdził on, że rzucanie jajkami w samochody jest nieodpowiednie - niezależnie od tego, do kogo samochód należy. Przypomniał również, że to nie pierwszy raz, gdy na limuzyny polityków poleciały jajka.

dc0n6xg

Podziel się opinią

Share
dc0n6xg
dc0n6xg
Więcej tematów