Trwa ładowanie...

Andrzej Duda przyjął dymisję Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. "Specyficzny moment"

Po dwóch latach piastowania stanowiska premiera Beata Szydło zrezygnowała z funkcji. Prezydent Andrzej Duda właśnie przyjął jej dymisję. Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. Prezydent drżącym głosem wygłosił przemówienie, które rozpoczął określeniem sytuacji jako "specyficznej".

Andrzej Duda przyjął dymisję Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. "Specyficzny moment"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d350q6d

- Chociaż ten moment nie jest momentem miłym, ani dla pani premier, ani dla mnie jako dla prezydenta i człowieka, który jest emocjonalnie z panią premier związany, ja chcę mimo wszystko bardzo mocno powiedzieć, że nie tylko pani premier dziękuję, ale i gratuluję – powiedział drżącym głosem prezydent Andrzej Duda.

- W annałach RP będzie pani zapisana złotymi literami – dodał. Jak zaznaczył prezydent, zmiany w polityce są czymś naturalnym.

- Misja bardzo trudna, niezwykle odpowiedzialna, ale jestem przekonany, że pan jej podoła – zwrócił się do nowego premiera Mateusza Morawieckiego prezydent. - Jest pan moim premierem i chcę powiedzieć, że będę nie tylko trzymał kciuki, ale jestem w każdym momencie otwarty na współpracę – dodał.

d350q6d

Duda wyraził również nadzieję, że w najbliższym czasie Morawiecki przedstawi skład Rady Ministrów i w przyszłym tygodniu wygłosi exposé. Razem z premier Szydło zdymisjonowany został cały rząd.

Uroczystość przyjęcia dymisji premier Beaty Szydło odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Decyzja o dymisji premier Beaty Szydło zapadła w czwartek wieczorem na posiedzeniu komitetu politycznego PiS. Beata Szydło ma pozostać w rządzie i pełnić w nim "eksponowane stanowisko".

Prawdopodobnie będzie to funkcja wicepremiera ds. społecznych.

d350q6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d350q6d
Więcej tematów