Trwa ładowanie...

Żony Kamińskiego i Wąsika w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie z Dudą

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z żonami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Partnerki aresztowanych polityków Prawa i Sprawiedliwości zostały przyjęte przez głowę państwa w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z żonami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w Pałacu PrezydenckimPrezydent Andrzej Duda spotkał się z żonami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w Pałacu PrezydenckimŹródło: Twitter, fot: Kancelaria Prezydenta RP
d2ds254
d2ds254

Gorący dzień w polityce. Śledź RELACJĘ NA ŻYWO w Wirtualnej Polsce.

"Trwa spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z żonami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika" - czytamy na oficjalnym profilu Prezydenta RP na portalu X.

Roma Wąsik i Barbara Kamińska pojawiły się w środę wieczorem w Telewizji Republika po zaproszeniu przez Danutę Holecką, która przeniosła się do tej stacji z TVP. Żony skazanych przyznały, że do tej pory chciały być anonimowe, ale pojawiły się w telewizji na prośbę mężów.

d2ds254

Wąsik i Kamińska zapowiedziały, że pojawią się na czwartkowym Marszu Wolnych Polaków organizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. - Chcemy pokazać, że ludzie nie zgadzają się z tym wszystkim. Zapraszamy i uznajemy to za nasz obowiązek - powiedziały na antenie TV Republika.

Po spotkaniu prezydent ogłosił, że wszczyna postępowanie ułaskawieniowe wobec polityków.

Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika

Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy przebywali wówczas w Pałacu Prezydenckim. Politycy zostali skazani 20 grudnia ub.r. prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, to Służba Ochrony Państwa na polecenie szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego wskazała pomieszczenia, w których przebywali Kamiński i Wąsik. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni na komendę na warszawskiej Pradze, skąd ok. 21:30 policja przewiozła ich oddzielnymi autami do aresztu na Grochowie.

d2ds254
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ds254
Więcej tematów