Trwa ładowanie...
d2ljnnq

Żona prof. Wiesława Biniendy złożyła skargę na materiał TVN. KRRiT podjęło decyzję

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiła skarga żony prof. Wiesława Biniendy dotycząca wyemitowanego przez TVN 24 materiału "(Nie)czyste teorie". Zdaniem organu podczas przygotowywania audycji, w której pokazano m.in. kontrowersyjne ustalenia naukowca, zachowano się "nierzetelnie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona prof. Wiesława Biniendy złożyła skargę na materiał TVN. KRRiT podjęło decyzję
(PAP/EPA)
d2ljnnq

Uchwała KRRiT nakazuje spółce TVN SA "zaniechanie działań polegających na niedochowaniu należytej rzetelności i staranności przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów" w audycji "(Nie)czyste teorie". Stacja złożyła swoje wyjaśnienia w tej sprawie, jednak Rada uznała je za "niewystarczające".

Skargę na materiał złożyła 2 grudnia 2016 r. Maria Szonert-Binienda, pełnomocnik naukowca. W "(Nie)czystych teoriach" opowiedziano o "poważnych teoriach, w których roi się od prostych matematycznych błędów. Teoriach, które nawzajem się wykluczają. Teoriach, w których - jak sugerują sami autorzy - lepiej pewnych kwestii nie drążyć. To ostatnie wynika z ciekawej wymiany korespondencji między ekspertami Macierewicza, ale nie tylko" - tak zapowiedział materiał nadawca.

d2ljnnq

Przeczytaj także: Polonijna Rada z żoną prof. Biniendy w składzie zebrała się raz. Koszt: 27 tys. zł

Teorie amerykańskiego naukowca polskiego pochodzenia, który należał do zespołu ekspertów Antoniego Macierewicza badających katastrofę smoleńską, zostały w nim podważone.

Katastrofa w Smoleńsku to dzieło służb

Szonert-Binienda, która należy do Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy marszałku Senatu, wielokrotnie wypowiadała się o katastrofie smoleńskiej, podzielając poglądy współpracującego z szefem MON męża. W jednym z wywiadów twierdziła, że wszystkie katastrofy lotnicze, w których ginęły głowy państwa "okazały się aktami sabotażu i politycznym morderstwem". Jej zdaniem "zamach w Smoleńsku przygotowały polskie i rosyjskie służby specjalne".

Źródło: KRRiT

d2ljnnq

Podziel się opinią

Share

d2ljnnq

d2ljnnq
Więcej tematów