Trwa ładowanie...

Żona Kacpra Płażyńskiego na wylocie z PiS? Złożono wniosek o wykluczenie jej z partii

Henryk Hałas, wieloletni działacz PiS z Gdańska domaga się usunięcia z szeregów ugrupowania Natalii Nitek - Płażyńskiej, żony kandydata na prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego. Wirtualna Polska dotarła do kulis sprawy.

Żona Kacpra Płażyńskiego na wylocie z PiS? Złożono wniosek o wykluczenie jej z partiiŹródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk
dpdca3n
dpdca3n

16 marca w Gdyni w biurze poselskim PiS miało miejsce spotkanie posła Marcina Horały z przewodniczącymi powiatów PiS z całego okręgu pomorskiego. Horała od kilku miesięcy jest szefem pomorskich struktur partii. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Śniadka.

Poszło o publiczną krytykę

Wśród wielu tematów pojawiła się sprawa wykluczenia z PiS Natalii Nitek – Płażyńskiej. Wniosek w tej sprawie złożył Henryk Hałas, wieloletni członek partii z Gdańska, szef struktury nr 6 PiS w Gdańsku. W ostatnich wyborach samorządowych startował do Rady Miasta Gdańska. Dostał 981 głosów. Do Rady się nie dostał.

Dlaczego samorządowiec domagał się wykluczenia Natalii Nitek - Płażyńskiej? - Poszło o jedno ze spotkań z kandydatem na prezydenta Gdańska Kacprem Płażyńskim. Relacja ze spotkania była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych, mogło ją oglądać tysiące Gdańszczan. W trakcie spotkania Nitek – Płażyńska umieściła na Twitterze krytyczny komentarz wobec działacza. Później wpis skasowała. Ale mleko się rozlało... – mówi nam jeden z pomorskich polityków PiS.

dpdca3n

Co napisała żona Kacpra Płażynskiego? "A jakiś program ten Pan Hałas ma? Czy tylko hałasuje?” - skomentowała. Po wpisie, Hałas nie krył oburzenia. A w kuluarowych rozmowach mówił, że to właśnie ten komentarz zaszkodził mu w zdobyciu mandatu radnego.

Według ustaleń Wirtualnej Polski, wniosek o wykluczenie żony Kacpra Płażyńskiego z partii został złożony nie tylko na Pomorzu, ale również w centrali czyli w biurze partii w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej.

Zobacz także: Kacper Płażyński o Donaldzie Tusku. "Trudno go cenić"

Pytany przez nas o sprawę Hałas uciął temat. – Dziękuje za troskę, ale nie będę komentował spraw wewnątrzpartyjnych – powiedział i odłożył słuchawkę.

dpdca3n

Podobnie wypowiedziała się żona Kacpra Płażyńskiego. – To są sprawy wewnątrz partii. Nie będę na ten temat rozmawiać – powiedziała WP Nitek – Płażyńska.

Żona Kacpra Płażyńskiego od wielu lat jest sopocką działaczką PiS. W kampanii wyborczej aktywnie wspierała męża. Płażyński przegrał w drugiej turze wyborów z Pawłem Adamowiczem.

Szef pomorskich struktur PiS Marcin Horała nie odbierał od nas telefonu. Nie odpisał na prośbę o kontakt. Natomiast Kacper Płażyński uchylił się od komentarza. – Mam taki zwyczaj, że nie komentuje spraw wewnątrz partii – powiedział jedynie Płażyński.

O polityku zrobiło się ostatnio głośno, kiedy okazało się, że zarejestrował się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Dzięki temu otrzymał ok. 20 tys. zł dotacji i otworzył kancelarię adwokacką. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że ma 70 tys. zł oszczędności i pobiera diety jako gdański radny.

Z ustaleń WP wynika, że dalsze kroki w sprawie żony Kacpra Płażyńskiego, Horała ma podjąć po konsultacji z władzami partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpdca3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpdca3n
Więcej tematów