Trwa ładowanie...

Zniszczono tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską

Nieznani sprawcy rozbili w Bielsku-Białej tablicę upamiętniającą mord katyński oraz ofiary katastrofy lotniczej 10 kwietnia pod Smoleńskiem - poinformował poseł Stanisław Pięta (PiS).

Zniszczono tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńskąŹródło: PAP
d3skcri

Policja wcześniej nie informowała o zdarzeniu. We wtorek rzeczniczka bielskiej policji Elwira Jurasz podała, że sprawcy zniszczyli tablicę najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Straty oszacowano na około 8 tys. zł.

- Trwają policyjne czynności, które zmierzają do wykrycia sprawców. Policja apeluje do ewentualnych świadków, by zgłosili się do komendy miejskiej - powiedziała Jurasz w rozmowie.

Tablica upamiętniająca Polaków zamordowanych w Katyniu i Charkowie, a także ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, została odsłonięta 20 kwietnia w bielskim parku Słowackiego. Ufundowała ją młodzież z pobliskiego Liceum im. Mikołaja Kopernika, którego dwaj absolwenci: kapitan Stefan Sułkowski i porucznik Franciszek Luranc, zostali zamordowani w Katyniu.

d3skcri

Na tablicy widniały dwie daty: "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010" oraz inskrypcja: "W hołdzie pomordowanym i ofiarom katastrofy lotniczej". W pobliżu posadzono dwa dęby oraz złożono urny z ziemią z cmentarzy w Katyniu i Charkowie.

Tablicę ustawiła młodzież z liceum, która przyłączyła się wówczas do inicjatywy "Katyń. Ocalić od zapomnienia" księdza Józefa Jońca, który zginął tragicznie 10 kwietnia w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

d3skcri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3skcri
Więcej tematów