Trwa ładowanie...
d3rytsb

Znamy treść oświadczeń zebranych od posłów PiS ws. głosowania 16 grudnia

"Uprzejmie informuję, że brałem udział w głosowaniach w sali kolumnowej" – pisali w oświadczeniu posłowie PiS. Dokument, do którego dotarła Wirtualna Polska, ma być dowodem na to, że 16 grudnia było wymagane kworum do przyjęcia budżetu.
Share
Posiedzenie posłów ws. ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej 16 grudnia
Posiedzenie posłów ws. ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej 16 grudniaŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3rytsb

Zobacz oświadczenie, jakie otrzymali posłowie PiS

Według informacji WP zebrano już większość oświadczeń, których adresatem jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Cześć dokumentów jest w postaci skanów, a oryginały mają być dostarczone do 10 stycznia, przed kolejnym posiedzeniem Sejmu, które odbędzie się dzień później.

Posłowie o obowiązku składania oświadczeń dowiedzieli się tuż po Nowym Roku, z e-maila wysłanego przez klub PiS.- Jesteśmy karną partią. Czas na wysłanie był do wczoraj – powiedział WP jeden z posłów.

d3rytsb

„Uprzejmie informuję, iż w dniu 16 grudnia 2016 r. podczas kontynuacji 33. posiedzenia Sejmu w Sali im. Kazimierza Pużaka (Sali Kolumnowej) byłem/am obecny/a oraz brałem/am udział w głosowaniach” – pisali posłowie PiS.

- To nie jest niepodważalny dowód, że była wymagana większość, ale może być to jednak ważny argument, bo nikt by nie ryzykował podpisywania się pod nieprawdziwym oświadczeniem – tłumaczył inny polityk PiS.

W oświadczeniu znalazło się też zdanie: „Jednocześnie proszę o dołączenie mojego oświadczenia do protokołu 33. posiedzenia Sejmu”.

O planie upublicznienia oświadczeń, które mają pokazać, że w feralnym głosowaniu budżetu - wbrew twierdzeniom części opozycji - było kworum, powiedział we wtorek wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana dzień później o tę sprawę przez WP, powiedziała, że jest to tylko pomysł i nie ma jeszcze decyzji, czy zostaną one upublicznione.

Grzegorz Łakomski, Wirtualna Polska

d3rytsb

Podziel się opinią

Share
d3rytsb
d3rytsb
Więcej tematów