Trwa ładowanie...
d424h1q

Znamy treść oświadczeń zebranych od posłów PiS ws. głosowania 16 grudnia

"Uprzejmie informuję, że brałem udział w głosowaniach w sali kolumnowej" – pisali w oświadczeniu posłowie PiS. Dokument, do którego dotarła Wirtualna Polska, ma być dowodem na to, że 16 grudnia było wymagane kworum do przyjęcia budżetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posiedzenie posłów ws. ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej 16 grudnia
Posiedzenie posłów ws. ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej 16 grudnia (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d424h1q

Zobacz oświadczenie, jakie otrzymali posłowie PiS

Według informacji WP zebrano już większość oświadczeń, których adresatem jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Cześć dokumentów jest w postaci skanów, a oryginały mają być dostarczone do 10 stycznia, przed kolejnym posiedzeniem Sejmu, które odbędzie się dzień później.

Posłowie o obowiązku składania oświadczeń dowiedzieli się tuż po Nowym Roku, z e-maila wysłanego przez klub PiS.- Jesteśmy karną partią. Czas na wysłanie był do wczoraj – powiedział WP jeden z posłów.

d424h1q

„Uprzejmie informuję, iż w dniu 16 grudnia 2016 r. podczas kontynuacji 33. posiedzenia Sejmu w Sali im. Kazimierza Pużaka (Sali Kolumnowej) byłem/am obecny/a oraz brałem/am udział w głosowaniach” – pisali posłowie PiS.

- To nie jest niepodważalny dowód, że była wymagana większość, ale może być to jednak ważny argument, bo nikt by nie ryzykował podpisywania się pod nieprawdziwym oświadczeniem – tłumaczył inny polityk PiS.

W oświadczeniu znalazło się też zdanie: „Jednocześnie proszę o dołączenie mojego oświadczenia do protokołu 33. posiedzenia Sejmu”.

O planie upublicznienia oświadczeń, które mają pokazać, że w feralnym głosowaniu budżetu - wbrew twierdzeniom części opozycji - było kworum, powiedział we wtorek wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana dzień później o tę sprawę przez WP, powiedziała, że jest to tylko pomysł i nie ma jeszcze decyzji, czy zostaną one upublicznione.

Grzegorz Łakomski, Wirtualna Polska

d424h1q

Podziel się opinią

Share
d424h1q
d424h1q
Więcej tematów