Trwa ładowanie...
lato
18-06-2010 16:30

Znaleziono sposób na zwalczenie plagi komarów

Włosi masowo kupują domki dla nietoperzy, które wieszają na tarasach i w ogrodach. Obecność tych ssaków , jak się okazało, to najskuteczniejsza broń w walce z plagą komarów. Nietoperz zjada ich w ciągu nocy około 2 tysięcy.

Znaleziono sposób na zwalczenie plagi komarówŹródło: AFP, fot: MICHAL CIZEK
d2xdsj0
d2xdsj0

W jednej z sieci supermarketów sprzedano w ciągu miesiąca ponad 12 tysięcy domków dla nietoperzy w cenie 27 euro i wciąż składane są u producenta zamówienia na kolejne ich dostawy.

W wielu punktach sprzedaży ludzie dosłownie polują na drewniane domki o wymiarach 35 centymetrów szerokości i 60 cm wysokości, w których nietoperze mogą w spokoju zwisać sobie głową w dół. Ich obecność gwarantuje zwycięstwo w walce z dotkliwymi komarami. To sposób znacznie skuteczniejszy od wszelkich środków chemicznych i dymów, odstraszających owady.

Pomysł sprzedaży domków i jednocześnie ochrony ginącego gatunku narodził się przed trzema laty jako rezultat współpracy między siecią supermarketów a Muzeum Historii Naturalnej przy uniwersytecie we Florencji. Ta kampania ekologiczna, zainaugurowana w trzech regionach Włoch, błyskawicznie rozszerzyła się na cały kraj. Obecnie domki sprzedawane są w 160 punktach. Według pracowników sklepów sprzedających tę niezwykłą rzecz, popularność domków jest ogromna, niektórzy klienci pytają nawet, czy taki domek można zawiesić nad łóżkiem w sypialni.

Ekolodzy zwracają uwagę na to, że kupując dziuplę pomaga się nie tylko sobie ratując się przed komarami, ale przede wszystkim nietoperzom, które mają coraz więcej kłopotów ze znalezieniem schronienia dla siebie.

d2xdsj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xdsj0
Więcej tematów