Trwa ładowanie...

Znaleziono około 400 pocisków z czasów II wojny światowej

Około 400 pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej znaleziono między miejscowościami Przedborowice i Gierałtowice w pow. kędzierzyńsko-kozielskim (woj. opolskie). Natrafili na nie pracownicy gminy Pawłowiczki przy pracach melioracyjnych.

Share
Znaleziono około 400 pocisków z czasów II wojny światowej
Źródło: AFP, Fot: Danny Salomon
d1aq5y7

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka strzeleckiej policji, Beata Kocur, pracownicy gminy natknęli się na pociski w środę i powiadomili policję. Ta natomiast wezwała saperów z Gliwic, którzy w czwartek podczas rozpoznania odkryli w sumie 400 sztuk niewypałów.

- Saperzy nie byli przygotowani na tak dużą ilość. Wrócą po znalezisko w piątek rano większym środkiem transportu - zapowiedziała Beata Kocur.

d1aq5y7

Według rzeczniczki policji pociski znaleziono w zagajniku leśnym w rejonie pól. Do ponownego przyjazdu saperów zabezpieczać je będzie policja z Kędzierzyna-Koźla. Miejsce, w którym odkryto pociski, znajduje się ok. 1 km od najbliższego zabudowania i ok. 500 m od drogi.

Zdaniem kpt. Jacka Obierzyńskiego z 1. Brzeskiego Pułku Saperów może to być "jedno z największych, jeśli nie największe" znalezisko niewypałów w woj. opolskim.

d1aq5y7

Podziel się opinią

Share
d1aq5y7
d1aq5y7
Więcej tematów