Trwa ładowanie...

"Zmieszczą się, śmiało". Kontrowersyjny żart Radosława Sikorskiego

Emocje wokół planów nazwania Szkoły Orląt w Dęblinie imieniem Lecha Kaczyńskiego. Głos w sprawie zabrał były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Share
"Zmieszczą się, śmiało". Kontrowersyjny żart Radosława Sikorskiego
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d46vzbr

Zaczęło się od wpisu na Twitterze ekonomisty, dziennikarza, publicysty i byłego ministra Waldemara Kuczyńskiego. "Mam nadzieję, że to ponury żart nazwanie szkoły orląt w Dęblinie im. Lecha Kaczyńskiego, współpracy śmierci 96 osób. To byłoby bluźnierstwo najwyższego stopnia" - napisał.

Na wpis zareagował właśnie Sikorski, który dodał krótko: "Zmieszczą się, śmiało".

Przypomnijmy, "zmieścisz się, śmiało" to słowa przypisywane generałowi Andrzejowi Błasikowi, Dowódcy Sił Powietrznych, odczytane z czarnych skrzynek tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem.

d46vzbr

Według nieoficjalnych informacji, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie ma zmienić nazwę na: Narodowa Akademia Lotnicza im. Lecha Kaczyńskiego.

"Antek rżnie głupa"

Sikorski nie pierwszy raz wywołał emocje komentarzem nt. Smoleńska. Pod koniec ub. roku, w dzień kolejnej miesięcznicy, podzielił się na Twitterze refleksją na temat "kłamstwa smoleńskiego". Bezpośrednio zwrócił się do szefa MON Antoniego Macierewicza i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W niezbyt przychylnych słowach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tadeusz Cymański: Jarosław Kaczyński nie odejdzie z polityki

d46vzbr

Podziel się opinią

Share
d46vzbr
d46vzbr
Więcej tematów