InnowacjeZmierzch okularników

Zmierzch okularników

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na laserową korekcję wzroku. Jest to zabieg, który cieszy się opinią bezpiecznego i skutecznego. Jego olbrzymią wadą jest jednak cena.

14.01.2017 14:29

Nieomal zawsze zabieg laserowej korekcji wady wzroku przynosi znakomite lub bardzo dobre rezultaty. Polscy lekarzy umieją już korygować naprawdę ciężkie wady wzroku: od +6 do -10 dioptrii. A popularność zabiegu rośnie, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Dużą grupę pacjentów stanowią też osoby, które muszą mieć dobry wzrok z racji wykonywanych zawodów: strażacy, ochroniarze, policjanci. Także lekarze chętnie poddają się zabiegowi, z czego można wywnioskować, że jest on bezpieczny.

Laserowa korekcja wzroku to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sport. Ale nie każdy może mu się poddać. U około 50 procent chętnych, którzy przychodzą do kliniki, wstępne badania wykazują, że jest to niewskazane. Z różnych przyczyn. Nie przeprowadza się na przykład zabiegów u osób młodych, u których oko jeszcze rośnie. Operuje się tylko ludzi powyżej 21. roku życia.

Istnieją też pewne choroby, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Istotna jest również grubość rogówki. Ci z rogówką grubą mogą liczyć na całkowitą korekcję. Ci o rogówce średniej grubości często muszą się zadowolić korekcją częściową - lekarz ich o tym informuje. Jeżeli ktoś ma rogówkę zbyt cienką, musi zrezygnować z zabiegu.

Największą wadą korekcji laserowej jest cena: od 4,5 do 5 tysięcy złotych. Za oboje oczu, wraz z badaniami i lekarstwami. Niestety sumę tę pacjent musi wyłożyć z własnej kieszeni.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)