Trwa ładowanie...

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Polacy wydali werdykt

Koalicja rządząca wprowadza kolejne zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Co o działaniach nowej władzy sądzą Polacy? Odpowiedź w najnowszym sondażu.

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Polacy wydali werdyktZmiany w wymiarze sprawiedliwości. Polacy wydali werdyktŹródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d34uxp6
d34uxp6

W najnowszym sondażu United Surveys - przeprowadzonym na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM - poproszono respondentów o ocenę sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości po zmianie władzy.

Zdecydowaną poprawę dostrzega 4,7 proc. respondentów. Z kolei 28,5 proc. uważa, że "raczej" jest lepiej niż było wcześniej.

16,6 proc. ankietowanych jest zdania, że sytuacja zdecydowanie się pogorszyła, a 12,9 proc., że raczej się pogorszyła. Ponad 22,8 proc. ocenia, że nic się nie zmieniło. 14,5 proc. badanych nie odpowiedziało jednoznacznie na zadane pytanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego Rosjanie nie protestują? Ekspertka tłumaczy

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Ocena wyborców poszczególnych partii

Aż 70 proc. zwolenników Lewicy i Trzeciej Drogi uważa, że zmiany, które wprowadza Adam Bodnar sprawiają, że sytuacja w wymiarze sprawiedliwości uległa poprawie. Podobne zdanie ma 61 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej.

d34uxp6

"Na drugim biegunie są zwolennicy PiSKonfederacji. Spośród tych pierwszych niemal trzy czwarte ocenia, że sytuacja się pogorszyła, natomiast wśród wyborców partii Mentzena i Bosaka nieco ponad 50 proc." - czytamy w "DGP".

Sondaż dot. sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. Komentarze polityków

- Wyborcy, szczególnie nasi, wyraźnie wskazują, że ich zdaniem gorzej już być nie mogło. Proces, który PiS przeprowadzał przez osiem lat, był procesem niszczenia wymiaru sprawiedliwości - powiedział Michał Kobosko z Polski 2050.

Głos w sprawie zabrał też wicepremier i minister cyfryzacji z Lewicy Krzysztof Gawkowski. Według niego, sytuacja zmierza ku dobremu. - Nie jest łatwo posprzątać po ośmiu latach PiS, które upolityczniło prokuraturę, zniszczyło Trybunał Konstytucyjny, doprowadziło do tego, że KRS nie działa - zaznaczył.

d34uxp6

Inną opinię ma Waldemar Buda. Poseł PiS oznajmił, "nie wszyscy mają świadomość, jaki jest stan funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości". - Jeśli ktoś nie miał do czynienia z sądem czy prokuraturą, to ciężko mu zweryfikować, czy rzeczywiście coś się zmieniło - podkreślił.

Badanie przeprowadzono w dniach 23-25 lutego na próbie 1000 osób (Mix-mode CATI & CAWI methodology - ratio 50/50).

Czytaj więcej:

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"/RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34uxp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34uxp6
Więcej tematów