Trwa ładowanie...

Zmiany w sondażu. Polacy ocenili pracę rządu

Z najnowszego badania wynika, że 54 proc. Polaków dobrze ocenia pracę rządu Mateusza Morawieckiego (PiS). Oznacza to niewielki (1 pkt. proc.) wzrost w porównaniu do sondażu sprzed miesiąca.

Share
Zmiany w sondażu. Polacy ocenili pracę rząduŹródło: East News
d3r1ds7

54 proc. badanych dobrze ocenia pracę premiera i ministrów, a 30 proc. wypowiada się na ten temat negatywnie (spadek o 2 pkt. proc.). 16 proc. wskazuje z kolei na odpowiedź "trudno powiedzieć" - wynika z najnowszego badania CBOS.

Ankietowani zostali również zapytani o to, czy uważają się za zwolenników rządu. 41 proc. Polaków odpowiedziało "tak", ale oznacza to spadek o 3 pkt. proc. w stosunku do badania z września.

29 proc. respondentów określiło się jako przeciwnicy gabinetu Mateusza Morawieckiego (bez zmian), a 25 proc. wyraziło obojętność (wzrost o 2 pkt. proc.). Opcję "trudno powiedzieć" wskazało 5 proc. (1 proc. więcej niż przed miesiącem).

Dobre noty premiera

Polacy zostali również zapytani o zadowolenie z faktu, że na czele rządu RP stoi Mateusz Morawiecki. 51 proc. badanych wskazało, że uważa to za dobre rozwiązanie. Grupa zadowolonych z premiera wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 1 pkt. proc.

d3r1ds7

"32 proc. jest niezadowolonych z szefa rządu (spadek o 1 pkt proc.), a zdania w tej kwestii nie ma 17 proc. badanych (bez zmian)" - podkreśla polskieradio.pl.

WIDEO: Zmiany w rządzie. Rzecznik ujawnia szczegóły

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 3–10 października br. na reprezentatywnej losowej próbie 1013 dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r1ds7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r1ds7
Więcej tematów