Trwa ładowanie...

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy zrobimy to po raz ostatni?

Zmiana czasu na zimowy 2019 odbędzie się już dziś w nocy. Wyjaśniamy, w którą stronę trzeba będzie przesunąć wskazówki zegara oraz czy będzie to ostatnia zmiana czasu w historii.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy zrobimy to po raz ostatni?Źródło: 123RF
d3qmwnz
d3qmwnz

Kiedy zmiana czasu 2019?

Zmiana czasu na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października. W 2019 roku wskazówki zegarów przestawimy z godziny 3 na 2 w nocy z 26 na 27 października. Cofnięcie wskazówek zegara oznacza, że będziemy mogli spać godzinę dłużej.

Kolejnej zmiany czasu dokonamy w marcu 2020 roku. Dokładnie w nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3 i wprowadzimy czas letni. Podczas wiosennej zmiany czasu "oddajemy" godzinę, którą "pożyczyliśmy" jesienią, dlatego śpimy godzinę krócej.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu zostanie wycofana. Taką decyzję w 2018 roku podjęła Unia Europejska. Odpowiednie działania zostały podjęte po opublikowaniu wyników ankiety, w której aż 84 proc. ankietowanych opowiedziało się za usunięciem zmiany czasu.

d3qmwnz

Przygotowaniem projektu dyrektywy zajęła się odpowiednia komisja, a przedstawiona przez nią propozycja została przegłosowana przez Parlament Europejski w maju 2019 roku.

Zgodnie z zapisami projektu, kraje członkowskie powinny najpóźniej w kwietniu 2020 roku podjąć decyzję, przy którym czasie zostaną po wycofanie zmiany czasu.

Dyrektywa zakłada, że do ostatniej zmiany czasu doszłoby w marcu lub październiku 2021 roku. Wszystko zależałoby od tego, czy dany kraj pozostałby przy czasie letnim, czy zimowym.

d3qmwnz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qmwnz
Więcej tematów