Trwa ładowanie...
d3fu833

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas z zimowego na letni?

Zmiany czasu dokonujemy dwa razy w roku. Zmiana czasu z zimowego na letni czeka nas już za kilka tygodni. Kiedy dokładnie przesuniemy wskazówki zegara? Będziemy spać dłużej, czy krócej? Kiedy ostatnia zmiana czasu?
Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu na letni? Czy to już ostatnia zmiana czasu?
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu na letni? Czy to już ostatnia zmiana czasu?Źródło: iStock.com
d3fu833

Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni 2020?

Zmiany czasu na letni dokonujemy zawsze w ostatni weekend marca. W 2020 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 28 na 29 marca. Zmiana czasu na letni oznacza, że będziemy spać godzinę krócej.

Zmiana czasu 2020. Kiedy powrót do czasu zimowego?

Kolejna zmiana czasu czeka nas w październiku. Dokładnie w nocy z 24 na 25 października "cofniemy" zegary z godziny 3 na 2, dzięki czemu nasz weekend będzie o godzinę dłuższy.

d3fu833

Kiedy ostatnia zmiana czasu? Być może nigdy

Zmiana czasu miała być wycofana w 2021 roku. Projekt przegłosowany przez Parlament Europejski zakładał, że najpóźniej do kwietnia 2020 roku kraje członkowskie podejmą decyzję, który czas będzie obowiązywał u nich na stałe. Do ostatniej zmiany czasu miało dość w marcu lub październiku 2021 roku. Okazuje się, że najpewniej do tego nie dojdzie.

Żeby projekt wszedł w życie potrzebna była zgoda Rady Unii Europejskiej, czyli przywódców krajów członkowskich. Okazuje się jednak, że oni wcale nie są zwolennikami wycofania zmiany czasu. Pomysły przedstawione przez Parlament Europejski okazały się dla niech zbyt mało precyzyjne. Dodatkowo zdaniem wielu przywódców wycofanie zmiany czasu wprowadzi niepotrzebne zamieszanie. Dlatego projekt nie został przez nich przyjęty i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fu833

Zobacz też: Koniec ze zmianą czasu. "To nie ma ekonomicznego sensu"

d3fu833

Podziel się opinią

Share
d3fu833
d3fu833
Więcej tematów