Trwa ładowanie...
d4bgf33

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas z zimowego na letni?

Zmiany czasu dokonujemy dwa razy w roku. Zmiana czasu z zimowego na letni czeka nas już za kilka tygodni. Kiedy dokładnie przesuniemy wskazówki zegara? Będziemy spać dłużej, czy krócej? Kiedy ostatnia zmiana czasu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu na letni? Czy to już ostatnia zmiana czasu?
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu na letni? Czy to już ostatnia zmiana czasu? (iStock.com)
d4bgf33

Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni 2020?

Zmiany czasu na letni dokonujemy zawsze w ostatni weekend marca. W 2020 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 28 na 29 marca. Zmiana czasu na letni oznacza, że będziemy spać godzinę krócej.

Zmiana czasu 2020. Kiedy powrót do czasu zimowego?

Kolejna zmiana czasu czeka nas w październiku. Dokładnie w nocy z 24 na 25 października "cofniemy" zegary z godziny 3 na 2, dzięki czemu nasz weekend będzie o godzinę dłuższy.

d4bgf33

Kiedy ostatnia zmiana czasu? Być może nigdy

Zmiana czasu miała być wycofana w 2021 roku. Projekt przegłosowany przez Parlament Europejski zakładał, że najpóźniej do kwietnia 2020 roku kraje członkowskie podejmą decyzję, który czas będzie obowiązywał u nich na stałe. Do ostatniej zmiany czasu miało dość w marcu lub październiku 2021 roku. Okazuje się, że najpewniej do tego nie dojdzie.

Żeby projekt wszedł w życie potrzebna była zgoda Rady Unii Europejskiej, czyli przywódców krajów członkowskich. Okazuje się jednak, że oni wcale nie są zwolennikami wycofania zmiany czasu. Pomysły przedstawione przez Parlament Europejski okazały się dla niech zbyt mało precyzyjne. Dodatkowo zdaniem wielu przywódców wycofanie zmiany czasu wprowadzi niepotrzebne zamieszanie. Dlatego projekt nie został przez nich przyjęty i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bgf33

Zobacz też: Koniec ze zmianą czasu. "To nie ma ekonomicznego sensu"

d4bgf33

Podziel się opinią

Share
d4bgf33
d4bgf33
Więcej tematów