Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Zbliża się zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy. W ostatni weekend października, a dokładnie z soboty na niedzielę - 24/25 października przestawimy zegarki. Czy to będzie już ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu 2020Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d40mw0h
d40mw0h

Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawiamy wskazówki zegara?

Zmiana z czasu letniego na czas zimowy nastąpi w nocy 24/25 października. O 3:00 w nocy cofniemy zegarki o godzinę, na 2:00. Tym samym doba w tym dniu będzie dłuższa o godzinę.

Czy to ostatnia zmiana czasu?

Czas zimowy obowiązuje od końca października do końca marca. Czas letni - od końca marca do końca października. Tym samym dwa razy w roku mamy zmianę czasu.

Przeprowadzone w Europie referendum potwierdziło jednak, że Europejczycy nie chcą zmiany czasu i woleliby mieć na stałe czas letni. Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, zapowiedział w 2019 roku "koniec zmiany czasu" w Europie, a Parlament Europejski rozpoczął już nawet działania w tym kierunku. Wszystko jednak utknęło w martwym punkcie i żadnych ostatecznych ustaleń nie ma.

Polacy również nie chcą zmiany czasu. Większość jest zdania, że powinien u nas na stałe obowiązywać czas letni.

d40mw0h

Niemniej na razie nic nie wskazuje na to, że najbliższa zmiana czasu 2020 będzie ostatnią. Najprawdopodobniej czas zimowy znów będziemy zmieniać na czas letni w marcu 2021 roku, a za rok w październiku przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy.

Spór o maseczki i zarzuty pod adresem Konfederacji. "Miałem wrażenie, że niektórzy kaszlą na obsługę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40mw0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40mw0h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj