Trwa ładowanie...
d11djqf

Zmiana czasu 2020. Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Zbliża się zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy. W ostatni weekend października, a dokładnie z soboty na niedzielę - 24/25 października przestawimy zegarki. Czy to będzie już ostatnia zmiana czasu?
Share
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d11djqf

Zmiana czasu 2020. W którą stronę przestawiamy wskazówki zegara?

Zmiana z czasu letniego na czas zimowy nastąpi w nocy 24/25 października. O 3:00 w nocy cofniemy zegarki o godzinę, na 2:00. Tym samym doba w tym dniu będzie dłuższa o godzinę.

Czy to ostatnia zmiana czasu?

Czas zimowy obowiązuje od końca października do końca marca. Czas letni - od końca marca do końca października. Tym samym dwa razy w roku mamy zmianę czasu.

d11djqf

Przeprowadzone w Europie referendum potwierdziło jednak, że Europejczycy nie chcą zmiany czasu i woleliby mieć na stałe czas letni. Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, zapowiedział w 2019 roku "koniec zmiany czasu" w Europie, a Parlament Europejski rozpoczął już nawet działania w tym kierunku. Wszystko jednak utknęło w martwym punkcie i żadnych ostatecznych ustaleń nie ma.

Polacy również nie chcą zmiany czasu. Większość jest zdania, że powinien u nas na stałe obowiązywać czas letni.

Niemniej na razie nic nie wskazuje na to, że najbliższa zmiana czasu 2020 będzie ostatnią. Najprawdopodobniej czas zimowy znów będziemy zmieniać na czas letni w marcu 2021 roku, a za rok w październiku przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy.

Spór o maseczki i zarzuty pod adresem Konfederacji. "Miałem wrażenie, że niektórzy kaszlą na obsługę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11djqf

Podziel się opinią

Share
d11djqf
d11djqf
Więcej tematów