Trwa ładowanie...
d2k9vv9

Zmiana czasu 2020. Jak zmiana czasu wpływa na nasze zdrowie?

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Choć w październiku zyskamy godzinę, to jednak nie wszyscy mają powody do radości. Zmiana czasu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020 (Pixabay)
d2k9vv9

Zmiana czasu 2020. W październiku przechodzimy z czasu letniego na zimowy

Zmiana czasu nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie. Wiele osób ma poważny problem z dostosowanie się do zmian. Choć zwykle to zmiana czasu z zimowego na letni i strata jednej godziny w ciągu doby ma poważniejsze konsekwencje dla zdrowia, to jednak i przestawienie zegarków na czas zimowy w październiku nie jest bez znaczenia dla organizmu. Jak się okazuje, dodatkowa godzina w ciągu doby również może mieć wpływ na zdrowie.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się co roku końcem października. I tak w ostatni weekend miesiąca, dokładnie w nocy z 24 na 25 października przesuniemy wskazówki zegarka wstecz, z godziny 3:00 na 2:00. tym samym zyskamy dodatkową godzinę.

d2k9vv9

Niestety, nie wszyscy będą mogli spać o godzinę dłużej podczas zmiany czasu 2020. Osoby pracujące na nocną zmianę w momencie zmiany czasu z letniego na zimowy, będą pracowały o godzinę dłużej. Oczywiście - według Kodeksu pracy – jest to godzina nadliczbowa, za którą przysługuje albo odbiór wolnego, albo dodatkowe wynagrodzenie. Niemniej pracujące podczas zmiany czasu 2020 osoby po pracy będą bardziej zmęczone, a ich organizm w ciągu najbliższych dni będzie musiał zregenerować się po zwiększonym wysiłku. Przystosowanie się do zmian u jednych trwa kilka dni, u innych nawet kilkanaście.

Zmiana czasu 2020. Negatywne skutki dla zdrowia

Zmiana czasu zawsze powoduje zaburzenie rytmu dobowego organizmu. Jakie może to mieć skutki?

  • Senność w ciągu dnia.
  • Problemy z zasypianiem wieczorem.
  • Zmęczenie.
  • U niektórych osób pojawiają się silne bóle głowy.
d2k9vv9

"Chodzi o odrzucenie prawa PiS do rządzenia". Ostre słowa w kierunku ambasadora Niemiec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k9vv9

Podziel się opinią

Share
d2k9vv9
d2k9vv9
Więcej tematów