Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019: już niedługo przestawiamy zegarki. Czy będzie to ostatnia zmiana czasu w Polsce?

Zmiana czasu 2019: Parlament Europejski podjął decyzję w sprawie zmian czasu. Czy w marcu po raz ostatni przestawimy zegarki?

Share
Zmiana czasu 2019: już niedługo przestawiamy zegarki. Czy będzie to ostatnia zmiana czasu w Polsce?
Źródło: iStock.com
dwvm8x9

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawiamy zegarki?

Kalendarzowa wiosna nadeszła 21 marca i zmiana czasu z zimowego na letni zbliża się wielkimi krokami. Przypominamy, że zegarki przestawiamy dwa razy w roku. Wiosną przechodzimy z czasu zimowego na letni, z kolei jesienią, z letniego na zimowy. Należy zaznaczyć, że zmiana czasu zawsze odbywa się z soboty na niedziele w zależności od danej pory roku. Wiosną, gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni, następuje w ostatni weekend marca. Natomiast jesienią, przy przejściu z czasu letniego, na zimowy, w ostatni weekend października. Wynika z tego, że w tym roku odbędzie się w nocy z 30 na 31 marca i z 26 na 27 października.

Zmiana czasu będzie zlikwidowana

Parlament Europejski oficjalnie opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu, ale jego decyzje muszą wspólnie zatwierdzić rządy krajów Unii Europejskiej. Komisji Europejska chce, żeby to państwa członkowskie same wybrały, który czas będzie obowiązywał u nich przez cały rok. Wiadomo, że Polska przychyla się do pozostania przy czasie letnim. Chociaż sądzono, że do likwidacji zmiany czasu dojdzie w tym roku, wciąż trwają prace nad tym projektem. 4 marca 2019 odbyło się głosowanie w komisji transportu PE. Ustalono wówczas, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej w 2021 roku.

dwvm8x9

Podziel się opinią

Share
dwvm8x9
dwvm8x9
Więcej tematów