Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 już dzisiaj. Kiedy zmiany czasu się skończą?

Dzisiaj zmiana czasu. Sprawdź, jak przestawić zegarek. Wkrótce rozstaniemy się ze zmianą czasu. Dowiedz się, dlaczego.

Zmiana czasu 2019 już dzisiaj. Kiedy zmiany czasu się skończą?Źródło: iStock.com
d11zhog
d11zhog

Zmiana czasu 2019 – początek czasu zimowego

Zmiany czasu z letniego na zimowy dokonujemy zawsze w ostatni weekend marca. W tym roku na czas zimowy przechodzimy w nocy z 26 na 27 października. Przesuwamy wskazówki zegarka o godzinę wstecz, z 3:00 na 2:00, dzięki czemu śpimy o godzinę dłużej.

Za jesienną zmianę czasu zapłacimy już za pięć miesięcy, przechodząc na czas letni. W nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę naprzód, z 2:00 na 3:00. Wtedy będziemy spali krócej.

Unia Europejska wycofuje zmianę czasu

Ostatnia zmiana czasu powinna nastąpić w 2021 roku. Tak zdecydowali członkowie Parlamentu Europejskiego. Komisja Europejska chciała, by nastąpiło to już w tym roku, ale europarlament przesunął ten termin o dwa lata naprzód.

Po likwidacji zmiany czasu najprawdopodobniej w całej Unii będzie obowiązywał jeden czas. Państwa członkowskie nie porozumiały się jeszcze w tej sprawie. Mają na to czas do kwietnia 2020 roku.

78 procent dorosłych Polaków popiera zniesienie zmiany czasu – wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego dla Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Zaledwie 14 procent obywateli opowiada się za jej utrzymaniem.

d11zhog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11zhog
Więcej tematów