Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – czy dziś przestawimy zegarki po raz ostatni? Jak wprowadzamy czas letni

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi już najbliższej nocy. Wskazówki zegarów przesuniemy „do przodu”, przez co będziemy spać godzinę krócej. Dzisiejsza zmiana czasu będzie jedną z ostatnich w historii.

Zmiana czasu 2019 – czy dziś przestawimy zegarki po raz ostatni? Jak wprowadzamy czas letniŹródło: iStock.com
d2x299o

Zmiana czasu 2019 – kiedy zaczyna się czas letni?

Zmiana czasu na letni dokonywana jest w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku czas letni wprowadzimy w nocy z 30 na 31 marca. O godzinie 2 w nocy przesuniemy wskazówki zegara na godzinę 3, przez co będziemy spać godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – październikowa zmiana czasu

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Wskazówki zegara przesuwamy wtedy z godziny 3 na 2, dzięki czemu śpimy godzinę dłużej. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października.

Zmiana czasu – UE szykuje dyrektywę

Zmiana czasu zostanie zniesiona przez Unię Europejską. We wtorek 26 marca Parlament Europejski przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy. Aby wszedł on w życie, potrzebna jest akceptacja Rady Unii Europejskiej.

d2x299o

Dyrektywa zakłada, że zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. W kwietniu 2020 roku kraje członkowskie będą musiały zadeklarować, który czas będzie u nich obowiązywał na stałe.

Zmiana czasu – czas zimowy czy letni?

Wiele osób zastanawia się dziś, który czas będzie obowiązywał w Polsce po wycofaniu zmiany czasu. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wynika, że około 80 proc. ankietowanych jest za wprowadzeniem w Polsce czasu letniego. Wynik tego badania nie jest wiążący, a ponowna ankieta zostanie przeprowadzona przed wprowadzeniem czasu zimowego.

d2x299o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x299o
Więcej tematów