Trwa ładowanie...
d28i6t2

Zmiana czasu 2019 – czy dziś przestawimy zegarki po raz ostatni? Jak wprowadzamy czas letni

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi już najbliższej nocy. Wskazówki zegarów przesuniemy „do przodu”, przez co będziemy spać godzinę krócej. Dzisiejsza zmiana czasu będzie jedną z ostatnich w historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na letni 2019: sprawdź, kiedy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu.
Zmiana czasu na letni 2019: sprawdź, kiedy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu. (iStock.com)
d28i6t2

Zmiana czasu 2019 – kiedy zaczyna się czas letni?

Zmiana czasu na letni dokonywana jest w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku czas letni wprowadzimy w nocy z 30 na 31 marca. O godzinie 2 w nocy przesuniemy wskazówki zegara na godzinę 3, przez co będziemy spać godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – październikowa zmiana czasu

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Wskazówki zegara przesuwamy wtedy z godziny 3 na 2, dzięki czemu śpimy godzinę dłużej. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października.

d28i6t2

Zmiana czasu – UE szykuje dyrektywę

Zmiana czasu zostanie zniesiona przez Unię Europejską. We wtorek 26 marca Parlament Europejski przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy. Aby wszedł on w życie, potrzebna jest akceptacja Rady Unii Europejskiej.

Dyrektywa zakłada, że zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. W kwietniu 2020 roku kraje członkowskie będą musiały zadeklarować, który czas będzie u nich obowiązywał na stałe.

Zmiana czasu – czas zimowy czy letni?

Wiele osób zastanawia się dziś, który czas będzie obowiązywał w Polsce po wycofaniu zmiany czasu. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wynika, że około 80 proc. ankietowanych jest za wprowadzeniem w Polsce czasu letniego. Wynik tego badania nie jest wiążący, a ponowna ankieta zostanie przeprowadzona przed wprowadzeniem czasu zimowego.

d28i6t2

Podziel się opinią

Share
d28i6t2
d28i6t2